Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Daugavas lejteces tūrisma speciālisti Balttour izstādē plāno pārsteigt apmeklētājus

tur

9. janvārī Salaspilī tikās Daugavas lejteces tūrisma reģiona pašvaldību speciālisti, lai rūpīgi izplānotu darbu gadskārtējā pašmāju tūrisma forumā "Balttour 2015", kas šogad norisināsies no 6. līdz 8.februārim. 

Kopš pašvaldības strādā šajā jomā kopīgiem spēkiem, ir dzimušas jaunas un radošas idejas, un tūrisma speciālisti sola, ka izstādes stends noteikti pārsteigs ikvienu līdzšinējo skeptiķi. Būs ne vien iespēja apskatīt bukletus un fotogrāfijas, bet pat doties nelielā ekskursijā pa Daugavas lejteces novadiem. Ja kāds vēl nevar izšķirties, kurus neredzētos tūrisma objektus apskatīt dzīvē, tad Daugavas lejteces reģiona tūrisma stends piedāvās noskaidrot savu „tūrista gēnu”. Kā? To jūs uzzināsiet izstādes laikā.  Patiesi, mūsējie varēs uz izstādi nolūkoties "no augšas" gan tiešā, gan pārnestā nozīmē, un tie nebūs vienīgie pārsteigumi.

Salaspils pašvaldības tūrisma organizatore Ieva Tumana atklāj, ka ar kolēģiem ir ieguldījuši lielu darbu, lai izstādes apmeklētājus piesaistītu  savam stendam. „Esam izvērtējuši iepriekšējo gadu „Balttour”, pārrunājuši, kas ir bijis veiksmīgs un kas ne tik. Lielu pieredzi un daudzveidīgas idejas mums ir devusi dalība starptautiskajās tūrisma izstādēs. Secinājām, kādam ir jābūt stendam, lai apmeklētājs ne vien pienāktu klāt, bet arī vēlētos uzkavēties un, galvenais, kā cilvēku ieinteresēt, lai viņš patiesi vēlētos mūsu novadus apciemot,” stāsta I. Tumana. Šogad tūrisma forumā ir piesaistīti arī pašdarbības kolektīvi, kuri ar saviem priekšnesumiem izklaidēs apmeklētājus un prezentēs savu novadu. Liels prieks, ka piedalīties ir piekritusi deju grupa „Buras” un vokālais ansamblis „Dzeltenā zemūdene”. Stenda oficiālā atklāšana būs 6. februārī, kurā piedalīsies arī katras pašvaldības vadība, tostarp arī Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars un izpilddirektors Andrejs Jaunkalns.

Speciāli tūrisma forumam „Balttour” ir radīta jauna Daugavas lejteces reģiona karte, kurā katrs novads piedāvā savus labākos un interesantākos objektus, kas būtu saistoši pēc iespējas plašākam tūristu lokam.  Objekti ir sadalīti četrās grupās-dabas objekti, kultūrvēsturiskie objekti, aktīvās atpūtas un izklaides objekti, kā arī izziņa un tradīcijas. Plānots, ka bukletus izplatīs ne vien pašmāju izstādēs, bet arī izstādēs ārpus Latvijas, tādējādi piesaistot ārzemju tūristus Salaspils un citiem Daugavas lejteces novadiem.  

"Februāris Salaspilij pilnīgi noteikti paies tūrisma zīmē - mēneša beigās atklāsim Tūrisma informācijas centru, bet pirms tam ar nepacietību gaidām savā ziņā vēsturisko "Balttour". Tā būs kārtējās reize, kad pierādīsim, ka pašvaldības kopīgiem spēkiem var paveikt lielas lietas. Sadarbībā ir spēks,” pārliecināta ir Ieva Tumana.

Atgādinām, ka pērnā gada jūlijā Daugavas muzejā sešas Daugavas lejteces pašvaldības - Ķekavas, Salaspils, Stopiņu, Ikšķiles, Ogres un Baldones novadi- parakstīja līgumu par sadarbību tūrisma jomā. Noslēgtais līgums nodrošina vēl ciešāku un koordinētāku Daugavas lejteces tūrisma informācijas centru sadarbību ar mērķi stiprināt Daugavas lejteces tūrisma tēlu un pilnveidot piedāvājumu. Kā tas pašvaldībām ir izdevies, ikviens interesents varēs novērtēt pašmāju tūrisma forumā "Balttour 2015". Tūrisma speciālisti jūs gaidīs Daugavas Lejteces reģiona stendā!

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis