Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Situācija Salaspils kodolreaktorā šobrīd ir droša

Vakar, 08.01.2015. reaktora vadošais kodolenerģētikas inženieris Jānis Rudzītis informēja Salaspils novada pašvaldības Civilās aizsardzības speciālisti Dzintru Mūrnieci, ka viena no divām radioaktīvo ūdeņu tvertnēm jau ir iztukšota un pārpakota dubultmucās. Arī otras tvertnes saturs tiks pārpakots mucās, kuras uzglabās sabrukšanas glabātavā, kas tiek apsildīta un kur veic mērījumus. Pēc tam, lai novērtētu situāciju un veicamos darbus, tiks apsekota augsne un veikti urbumi blakus iztukšotajām tvertnēm. Gaisā radiācijas fons nav konstatēts un iedzīvotāji var justies droši.

13.01.2015. notiks LU un SIA KNAUF pārstāvju tikšanās, lai spriestu, ko darīt ar reaktora monitoringa sistēmu, jo jau pašreiz zemo gruntsūdeņu dēļ brīžiem nevar veikt mērījumus, bet, paplašinot ģipšakmens izstrādi, gruntsūdens līmenis vēl kritīsies. Jāņem vērā, ka monitorings šajā teritorijā jāveic vēl 30 gadus pēc reaktora demontāžas, par kā uzsākšanas nepieciešamību nekavējoties nav ne mazāko šaubu, vien nepieciešams valsts finansējums.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis