Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Šī gada 20. oktobrī Salaspilī notiks pirmā onkoloģisko pacientu atbalsta grupa

slide

Salaspils novadā ir uzsākta līdz šim vēl nebijusi aktivitāte – projekts "Atbalsta pasākumi onkoloģiskajiem pacientiem un viņu tuviniekiem", ko īsteno nodibinājums Kolarda fonds. Lai to pilnvērtīgi realizētu, vispirms tiek veikts pētījums, izzinot mērķgrupas vajadzības, bet pēc tam tiks organizēta atbalsta grupa, kuras laikā onkoloģijas pacienti un viņu tuvinieki pieredzējuša psihologa vadībā kopā ar citiem grupas biedriem dalīsies pieredzē, lai labāk iepazītu slimības specifiskās izpausmes, kā arī saņemtu atbalstu  īpaši grūtu brīžu pārvarēšanā un gūtu spēku, lai  atgrieztos dzīvē. 

Kad cilvēks uzzina diagnozi un izdzird vārdus «Jums ir vēzis», pasaule uz mirkli sagrūst. Taču dzīve ar to nebeidzas. Sākas cīņa par veselības atgūšanu un atgriešanos dzīvē. Ārstēšanas process ir ārstu un pašu pacienta rokās, taču no vēža izdzīvojušie zina, ka ar to nepietiek. Ir nepieciešams gan psiholoģiskais atbalsts, gan zināšanas, kā dzīvot ar ārstniecisko terapiju radītajām blaknēm un uzlabot savu dzīves kvalitāti.

Tieši tāpēc – lai sniegtu psiholoģisku palīdzību un atbalstu no cilvēkiem, kas ir izveseļojušies – Kolarda fonds, kura darbības galvenais mērķis ir atbalsta sniegšana onkoloģijas pacientiem un viņu tuviniekiem, ir uzsācis projektu Pētījums par atbalsta sistēmas izveidi onkoloģiskajiem pacientiem Salaspils novadā un viņu iekļaušanu sabiedrībā, kā arī atbalsta pasākumu īstenošana.

Rīgā un Latvijas lielākajās pilsētās, pateicoties nevalstiskajām organizācijām (NVO), jau vairākus gadus notiek psiholoģiskā atbalsta pasākumi onkoloģiskajiem pacientiem, tomēr Salaspils novadā līdz šim tādi nav organizēti. Kolarda fonds uzsāk šo projektu Salaspils pašvaldībā, lai mērķgrupas pārstāvjiem sniegtu atbalstu un zināšanas pēc iespējas tuvāk viņu dzīvesvietai.

Projekta mērķis ir noskaidrot un novērtēt galvenās onkoloģisko pacientu problēmas, kas traucē viņiem dzīvot pilnvērtīgu dzīvi pēc saslimšanas, kā arī izpētīt nepieciešamo atbalstu viņu sociālajai iekļaušanai un dzīves kvalitātes uzlabošanai pašvaldības līmenī.

Projekta rezultāti ļaus noskaidrot pašreizējo situāciju un to, kāds atbalsts Salaspils un novada cilvēkiem nepieciešams, lai uzlabotu dzīves kvalitāti un panāktu sociālo iekļaušanu. Līdz šim Latvijā sistemātiski onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku mērķgrupas pētījumi šādā aspektā nav veikti. Iecerēts, ka pētījumā iegūtie rezultāti kalpos par pamatu atbalsta pasākumu plānošanai pašvaldības institūciju un NVO līmenī.

Projektā paredzētas divas galvenās aktivitātes – pētījuma veikšana un onkoloģisku pacientu un viņu tuvinieku atbalsta grupu organizēšana. 

Interesentus, kuriem patlaban norit ārstniecības terapija vai kuri saslimšanu piedzīvojuši pagātnē, kā arī viņu tuviniekus, aicinām pieteikties dalībai atbalsta grupā līdz 2014. gada 19. oktobrim, rakstot uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālruni 29455599 darba dienās līdz plkst. 18.00.

Atbalsta grupas tikšanās notiks

no 20. oktobra līdz 8. decembrim pirmdienās, plkst. 18 Salaspils Sociālajā centrā Skolas ielā 7.

Viena tikšanās ilgs aptuveni pusotru stundu un to vadīs psihologs kopā ar grupas vadītāju, kura ir piedzīvojusi saslimšanu pirms vairāk nekā pieciem gadiem.

Ja ir jautājumi, lūdzu, zvaniet!

Kontakttālrunis: 29455599 darba dienās līdz plkst.18.00


Projekta īstenotājs: nodibinājums «Kolarda fonds».
Projekts tiek īstenots ar Salaspils novada domes finansiālu atbalstu programmā «NVO projektu līdzfinansēšanas konkurss».
Projekta realizācijas laiks – līdz 2014. gada 30. decembrim.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis