Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Svētki būs!

photo 1-01

Svētku gaidīšanu atklās deju grupa „Buras” - 28.maijā plkst. 19.30 kultūras namā „Enerģētiķis” uzstāsies mazie „Buru” dejotāji. Biļešu cena - 5 eiro.

29. maijā plkst. 17.00 kultūras namā „Rīgava” notiks Salaspils 1.un 2.vidusskolas skolēnu zīmējumu izstādes atklāšana, skanēs Sergeja Ivanova dzeja un ansambļa „Atvariņi” dziesmas.

Savukārt plkst. 19.30 Romas katoļu baznīcā koncertēs dāņu vīru koris „Vox Aros” - profesionāli mūziķi ar ambiciozu mērķi kļūt par Dānijas labāko kori.

30.maijā plkst. 18.00 uz Novada svētkiem veltīto koncertu Mūzikas un mākslas skolas kamerzālē aicina šīs skolas audzēkņi.

Turpat blakus „Rīgavā” plkst.20.00 koncertā „Es tevi arī....” uzstāsies „Buru” lielie dejotāji. Biļetes kultūras nama kasē par 5 eiro.

Svētku diena, 31.maijs

Jau tradicionāli novada svētku kulminācija ir sestdienā, un jau plkst.8.00 rīts sāksies ar Ekumēnisko dievkalpojumu Romas katoļu baznīcā.

Plkst. 11.00 Svētku laukumā Līvzemes ielā sāksies un līdz pat 17.30 turpināsies īsts svētku „burziņš”.

Tie, kas vēlēsies iepirkties, varēs apmeklēt gadatirgu un iegādāties dažādus gardumus un amatnieku darinājumus.

Sev piemērotas nodarbes atradīs arī mazi un lieli aktīvās atpūtas cienītāji, bet kultūras cienītāji varēs baudīt dažnedažādus priekšnesumus.

Uz svētku skatuves uzstāsies dziedošie un dejojošie Salaspils bērni, jaunieši un pieaugušie pašdarbnieki. Svinētājus uzmundrinās pūtēju orķestris, bet teātri spēlēs 1.vidusskolas skolēni.

Kopā ar novada izglītības un kultūras iestāžu pašdarbniekiem ar krāšņām dejām un dziesmām skatītājus priecēs viesi - lietuviešu, vācu, tatāru, baškīru, jakutu, ukraiņu un baltkrievu kolektīvi no Latvijas mazākumtautību biedrībām.

Ja jau iepriekšējos svētkos esat iemīļojuši „Mazo stiprinieku”, tad nebūsiet vīlušies arī šoreiz. Mazajiem stipriniekiem būs jāiejūtas olimpiādes dalībnieku lomā. Visi pārbaudījumi tiks veidoti kā olimpiādes sporta veidi un disciplīnas. Karogiem plīvojot un lāpai degot, bērni ar prieku varēs sacensties hokejā, basketbolā, diska mešanā, futbolgolfā, skriešanā un par to saņems saņem diplomu un pārsteiguma balvu.

Būs arī pavisam īsts batuts!

Pirmo reizi Salaspilī varēsiet iepazīties ar šo rīku un vērot paraugdemonstrējumus, bet pirmsskolas vecuma bērniem būs arī iespēja izmēģināt lēcienus pašiem un saprast, ar ko tas atšķiras no batuta piemājas mauriņā. Kā nekā vasaras beigās Salaspilī sāksies regulāri batuta treniņi.

No plkst. 12.00 līdz 17.00 „Zibšņa” jaunieši kopā ar piedzīvojumu rīkotājiem no „Lūzumpunkta” piedāvās sportiskas aktivitātes zālājā pie Līvzemes ielas dīķa. Ikviens drosminieks varēs pārbaudīt spēkus, veiklību un izturību īpaši sagatavotā šķēršļu trasē. Tai pašā laikā, lai svētkus padarītu vēl priecīgākus, „Zibšņa” jaunieši ir iecerējuši visus pārsteigt ar sirsnīgu akciju „Free Hug”. Ko tas nozīmē, to jūs sapratīsiet svētku dienā.

Dinamiskus priekšnesumus sniegs arī sportisti - Dzošui karatē klubs un brazīliešu cīņas veida kapoeiras grupa.

Eksotikas cienītājiem uzstāsies vēderdejotājas, bet kovbojmeitenes ierādīs līnijdeju soļus.

Karsti Latīņamerikas ritmi skanēs Mūzikas un mākslas skolas sitaminstrumentu ansambļa priekšnesumā, bet klasiskas roka balādes spēlēs grupa „Epic Fail”.

Daugavas muzejs un bibliotēka „ar smaidu par veciem laikiem” palīdzēs ceļot laikā un doties uz pagājušā gadsimta 20.-30.gadu Salaspili. Varbūt ieraudzīsiet sava vecvectēva iepazīšanās sludinājumu!

Īsteni vēsturiskas tradīcijas piekopsim arī pie umurkumura staba. Gadsimtiem ejot, tas mainījis savu nozīmi. Sākumā bijis vairāk kā jaunumu izziņošanas un pulcēšanās vieta, bet vēlāk jau pārvērties par jautru atrakciju. Tad nu lai arī šajos svētkos umurkumura stabs kļūst gan par izklaides, gan arī tikšanas vietu!

Svētku laikā Salaspils iekļausies Ghetto Aliansē.

Rīkojot izbraukumu sacensības Latvijas pilsētās, ielu kultūras un sporta kustība „Ghetto Games“ rīkos ielu basketbola un handbola turnīrus, kā arī sacensības armvrestlingā. Reģistrācija dalībniekiem- jau no plkst.11:00, bet spēļu sākums - plkst.12.00, autotāvvietā pie bijušā tirdzniecības centra “Selver”.

Svētku vakars iesāksies kultūras namā „Rīgava”. „Es tevi arī....” – tā atkal apgalvos deju grupas „Buras” lielie dejotāji.

Sākums plkst. 18.00. Biļetes kultūras nama kasē.

Bet svētku kulmināciju laukumā pie sporta halles pusdesmitos vakarā atklās pūšaminstrumentu kvintets „Mirdzošais piecinieks”. Programmā – populāru melodiju aranžējumi. Kvinteta priekšnesums ir ne tikai meistarīga muzicēšana, bet arī dzirkstoša un vitāla horeogrāfija. Par sevi mūziķi saka: „Mēs esam pieci jauni un interesanti cilvēki, apvienojušies oriģināla sastāva kvintetā, kas rada mūzikas brīnumu no jautrības un līksmes līdz dvēseles pacēlumam. Mūsu repertuārā ir dažādu žanru un stilu mūzika no klasikas līdz popmūzikai.”

Vakara kulminācija – interaktīvs koncertuzvedums „Gadalaiki”. Ar tā producentu radīto strūklaku šovu Salaspils iepazinās jau pagājušā gada svētkos, un nu šis krāšņais uzvedums atkal ir pie mums, bet nu jau ar citu domu un citiem, vēl krāšņākiem specefektiem. Skaistākie latviešu un pasaules popmūzikas, rokmūzikas, džeza un klasiskās mūzikas skaņdarbi populāru skatuves mākslinieku izpildījumā, fantastiska horeogrāfija uz zemes, gaisā un ūdenī. Maģiskas gaismu spēles, galvu reibinoši gaisa akrobātu triki, krāšņas videoprojekcijas, elpu aizraujoši specefekti un neaizmirstamas sajūtas, dodoties mīlestības ceļojumā caur četriem gadalaikiem – tas viss vienā vakarā!

Uz skatuves kāps tādi pazīstami mākslinieki kā Sonora Vaice, Andris Ērglis, Daumants Kalniņš, Anmary.

Pēc koncerta līdz pat trijiem rītā deju mūziku visām paaudzēm un visām gaumēm un dejotprasmēm spēlēs Andris Ērglis un Jānis Strazds.

Apkārtējo māju iedzīvotāji, esiet saprotoši – svētki taču ir tikai reizi gadā. Labāk nāciet un pievienojieties – svinēsim kopā!

Svētkus atbalsta:

atbalsts

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis