Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Novembris nāk ar svētkiem salaspiliešiem, Salaspilij un Latvijai

Šoruden svētki būs īpaši krāšņi. Novembris ir laiks, kad savas saknes un piederību savai zemei apzināmies, svinot Lāčplēša dienu un Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, bet šis rudens īpašs ir arī mūsu novada centram- Salaspilij, kas pirms 20 gadiem no pagasta kļuvusi par pilsētu. Par godu šai gadskārtai mēs saņemsim brīnišķīgu un īpaši lielu dāvanu – jauno sporta halli, tāpēc 16. novembris mūsu novadā jo gaiši mirdzēs svētku ugunīs!

Svinību laikā tiks piešķirts tituls, kas pauž visu novadnieku cieņu pašiem izcilākajiem – tiem, kuri Salaspils vārdu spodrina ar savu darbu un sasniegumiem. Tituls “Goda salaspilietis” tradicionāli tiek piešķirts par nozīmīgu darbu zinātnē, veselības aizsardzībā, sociālajā aprūpē, tautsaimniecībā, sabiedriskajā drošībā, kultūrā, izglītībā un sportā, kā arī par citiem ieguldījumiem pašvaldības attīstībā.

Varam lepoties ar saviem izcilajiem novadniekiem – goda nosaukumu lepni nes jau 33 bijušie un esošie salaspilieši un tieši tikreiz ir audzis šī titula nozīmīgums. Var droši apgalvot, ka šobrīd jau iezīmējas neformāls Goda salaspiliešu klubs. To sekmē arī pirms dažiem gadiem ieviestā kārtība, kas nosaka, ka tiesības strādāt titula pretendentu izvērtēšanas komisijā un izvēlēt jaunos goda nosaukuma īpašniekus ir jau esošajiem. Šo gadu laikā komisijas darba atbildību ir izbaudījuši gandrīz visi mūsu cienījamākie līdzcilvēki. Jāatzīmē, ka komisija ir ne tikai godam veikusi savu tiešo uzdevumu. Tā izvērtēja arī goda titula piešķiršanas kārtību un apkopoja ieteikumus, kā šo godpilno uzdevumu veikt vēl labāk – tā, lai goda nosaukumu saņem tie, kas to pelnījuši visvairāk.

Šoruden komisija jau strādās pēc jaunā nolikuma. Tajā ir veiktas nedaudzas, bet ļoti būtiskas izmaiņas. Turpmāk komisijas uzdevums būs grūtāks, jo goda nosaukumu saņems tikai viens no pieteiktajiem kandidātiem, kas tiks noteikts aizklātā balsošanā. Pēc noteiktā parauga aizpildītu pretendenta darba un dzīves gājuma aprakstu (paraugs mājas lapā www.salaspils.lv) un iesniedzēja motivējumu pretendenta izvirzīšanai aizlīmētā aploksnē varēs iesniegt Salaspils novada domes Apmeklētāju apkalpošanas centrā, bet tikai komisijai būs tiesības tās atvērt.

Pieteikumus ar norādi „Titula „Goda salaspilietis” piešķiršanas pieteikumu izvērtēšanas komisijai” gaidīsim līdz 10. oktobrim Salaspils novada domes Apmeklētāju apkalpošanas centrā pa pastu: Līvzemes iela 8, Salaspils, LV-2169.

Plānots, ka pēc 10. oktobra komisija uzsāks darbu un iepazīsies ar saņemtajiem pieteikumiem, lai lemtu, kurš šogad saņems titulu „Goda salaspilietis”.

Iepazīties ar nolikumu var Salaspils novada domes Apmeklētāju apkalpošanas centrā vai interneta vietnē www.salaspils.lv.

Nolikums

Salaspilssv2019

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis