Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspils gulbju ģimenei izšķīlušies mazuļi

gulbiishi

Kopš pavasara garāmgājēju acis priecē gulbju pāris Līvzemes ielas dīķī, kas šeit ir apmeties uz dzīvi. Pavasarīgais zaļums, strūklaka un skaisto putnu pāris patīkami rotā pilsētas ainavu. Nu cēlajam gulbju pārim ir izšķīlušies arī mazulīši, tādējādi mūsu dīķī tagad mājo vesela ģimene.

Ir tiešām liels prieks par gulbjiem, taču ornitologi atgādina, ka gulbju ģimenēm, kurās aug jaunie putnēni, nevajadzētu tuvoties strauji un bravūrīgi, jo gulbji aizstāv savus mazuļus. Šāda tuvošanās var beigties ar cilvēka ievainojumiem. Tāpēc apskatīsim mūsu jauno ģimeni no droša attāluma, neapdraudot ne pašus putnus, ne sevi.

Atcerēsimies vēl neseno atgadījumu, kad šai gulbju mammai bija nepieciešama palīdzība, jo viņa bija sapinusies stingrā auklā. Pateicoties acīgajiem salaspiliešiem, VUGD vīriem un Beinerta klīnikai, šis gadījums beidzās laimīgi, tomēr tas kalpo par atgādinājumu, ka cilvēku neapdomīga rīcība var nodarīt ļaunumu dabai. Tāpēc aicinām salaspiliešus būt godprātīgiem un nepiesārņot ūdenstilpnes!

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis