Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Obligātā suņu čipošana jāveic līdz 2017. gada 1. janvārim

Maijā informējām salaspiliešus, ka līdz 1. jūlijam ir jāveic suņu čipošana un reģistrēšana. Tomēr Ministru kabinets šo prasību ir atcēlis, nosakot, ka tas jāizdara līdz 2017. gada 1. janvārim. Izmaiņas plāno normatīvajos aktos, kas ļaus dzīvniekus apzīmēt ne tikai privāti praktizējošiem veterinārārstiem, bet arī Pārtikas un veterinārā dienesta speciālistiem un apmācītām personām, tādējādi pakalpojumu padarot pieejamāku un lētāku.

Pirms pieciem gadiem pieņemtie MK noteikumi Nr. 491 "Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība" paredzēja, ka sešu mēnešu vecumu sasniegušu suņu īpašniekiem līdz 2016. gada 1.jūlijam jānodrošina, lai dzīvniekam tiktu implantēta mikroshēma un tas tiktu reģistrēts Lauksaimniecības datu centra (LDC) datubāzē. Ja sunim nav implantēta mikroshēma, to LDC reģistrēt nevar.

Savukārt 28.jūnijā pieņemtie MK noteikumu Nr. 491 grozījumi paredz, ka sunim, kas sasniedzis sešu mēnešu vecumu pirms 2017. gada 1. janvāra, jāimplantē mikroshēma un tas jāreģistrē LDC līdz 2017. gada 1. janvārim. Zemkopības ministrijā skaidro, ka šāds lēmums pieņemts, lai atvieglotu finansiālo slogu suņu īpašniekiem, kuru finansiālās iespējas ir ierobežotas.

Uz pašvaldības izsūtītajiem uzaicinājumiem Salaspils novadā praktizējošajiem vetārstiem par iespējām ievadīt identifikācijas mikroshēmu mājas (istabas) dzīvniekiem un tos reģistrēt Lauksaimniecības datu centrā ir atsaukušies Dr. Beinerts (Institūta ielā 4) un dr. Jonaite (Miera ielā 3). Ir zināms, ka arī dr. Mimohoda veic mikročipu ievadīšanu mājdzīvniekiem.

Vēršam jūsu uzmanību, ka ar mikroshēmu iezīmētajiem dzīvniekiem būs vieglāk atrast saimnieku, ja suns būs noklīdis, kā arī nepieciešamības gadījumā, nolasot datus, varēs noteikt, vai suns ir potēts, piemēram, pret trakumsērgu.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis