Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Aicinām savlaicīgi pieteikties pašvaldības skolēnu autobusam

Pašvaldība aicina vecākus, kuri plāno 2019./2020. mācību gadā izmantot pašvaldības skolēnu autobusu, uzrakstīt iesniegumu pašvaldībai līdz šī gada 20.augustam. Tas nepieciešams, lai Komunālais dienests savlaicīgi varētu plānot autobusu ietilpību un maršrutus.

Pašvaldība primāri skolēnu pārvadāšanu veic attālās lauku teritorijās, kurās nav pieejams sabiedriskais transports. Ja skolēna mājvietas tuvumā kursē sabiedriskais transports (tas attiecas arī uz lauku teritorijām), aicinām izmantot to.

Visā Latvijā tiek analizēts sabiedriskā transporta tīkls, optimizējot to un novēršot sabiedriskā transporta un skolēnu autobusu maršrutu dublēšanos. Mediķi jau vairākus gadus izsaka bažas par bērnu mazkustīgo dzīves veidu. Tādēļ pašvaldība izlēma nodrošināt skolas autobusu tiem bērniem, kuriem uz skolu vai uz tuvāko sabiedriskā transporta pieturu jāiet vairāk nekā 3 km, kas arī atbilst pasaules praksei skolēnu pārvadājumu organizēšanā.

Skolēniem ir iespēja iegādāties Salaspils pašvaldības dotētu braukšanas kartiņu izmantošanai SIA “Galss Buss” autobusos. Ārpus pilsētas teritorijas dzīvojošiem skolēniem šī mēnešbiļete ir bez maksas, bet pilsētā dzīvojošiem skolēniem mēnešbiļete maksā 1.40 eiro mēnesī.

Braukšanas kartiņu var pieteikt un saņemt  tikai  savā skolā no 1. septembra.

Pašvaldība nodrošina skolēnu autobusa kursēšanu pašvaldības teritorijā 4 virzienos:

  • D/s „Enerģētiķis” – skola – D/s „Enerģētiķis”;
  • Cekule – skola – Cekule;
  • Doles sala – skola – Doles sala;
  • 2.maiņa uz 2.vidusskolu – Bunči, Zeltiņi, Getliņi, Dārziņi, 2.vidusskola.

Iesniegumus pašvaldība gaida arī no tiem vecākiem, kuru atvases mācās tādās speciālajās skolās kā Upesleju internātpamatskola, Rīgas 2.speciāloā internātpamatskola, Gaismas speciālā internātpamatskola, Rīgas speciālā internātpamatskola un Rīgas speciālā Valda Avotiņa pamatskola.

Pēc skolēnu vecāku iesniegumu apkopošanas maršruti nākamajam mācību gadam var mainīties, un jaunie maršruti tiks publicēti Salaspils pašvaldības mājas lapā augusta beigās. 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis