Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašnieku uzmanībai

Valgums

Pašvaldības SIA “Valgums-S” uzsāk informatīvo kampaņu decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašniekiem/valdītājiem. Mērķis – izveidot decentralizēto notekūdeņu kanalizācijas sistēmu reģistru Salaspils novadā.

Lai noteiktu notekūdeņu apsaimniekošanas prasības decentralizētajām notekūdeņu kanalizācijas sistēmām un šādu sistēmu reģistrēšanas kārtību, 2017. gada vidū, pamatojoties uz Ūdenssaimniecības pakalpojumu likumu, tika pieņemti Ministru kabineta (MK) noteikumi Nr.384 "Noteikumi par decentralizēto kanalizācijas sistēmu apsaimniekošanu un reģistrēšanu". Uz abu iepriekš minēto dokumentu pamata pērn tika izstrādāti un 8. septembrī stājās spēkā Salaspils novada domes saistošie noteikumi Nr.5/2018 “Par decentralizēto kanalizācijas pakalpojumu sniegšanas un uzskaites kārtību Salaspils novada pašvaldībā” (turpmāk – saistošie noteikumi).

Uz ko attiecas jaunais normatīvais regulējums?

Salaspils novada domes saistošo noteikumu Nr. 5/2018 prasības attiecas uz šādām pašvaldības teritorijas plānojumā noteiktajām funkcionālo zonu teritorijām (1.pielikums):

 1. savrupmāju apbūves teritorijas (DzS);
 2. vasarnīcas apbūves teritorijas (DzS1);
 3. mazstāvu apbūves teritorijas (DzM);
 4. daudzstāvu apbūves teritorijas (DzD);
 5. publiskās apbūves teritorijas (P);
 6. jauktas centru apbūves teritorijas (JC);
 7. rūpnieciskās apbūves teritorijas (R);
 8. transporta infrastruktūras teritorijas (TR);
 9. tehniskās apbūves teritorijas (TA);
 10. dabas un apstādījumu teritorijas (DA).

Salaspils novada domes saistošos noteikumus Nr. 5/2018 un teritoriju karti skatīties Pašvaldības SIA “Valgums-S” mājaslapas www.valgums.eu sadaļā “DK REĢISTRS.

Ko tad īsti paredz jaunais normatīvais regulējums?

Noteikumi nosaka, ka pašvaldība vai tās sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējs līdz 2019. gada 1. janvārim uzsāk un līdz 2021. gada 31. decembrim pabeidz individuālo kanalizācijas sistēmu reģistra izveidi.

Saistošo noteikumu 5.punktā noteikts, ka “pašvaldības teritorijā esoša nekustamā īpašuma īpašnieks vai valdītājs, līdz 2019. gada 1. jūlijam iesniedz decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistra uzturētājam decentralizētās kanalizācijas sistēmas reģistrācijas iesniegumu”.

Pašvaldība līdz 2019. gada 31. decembrim izveido asenizatoru reģistru, kas ir tiesīgi sniegt asenizācijas pakalpojumus Salaspils novada teritorijā. Reģistru publicē www.salaspils.lv un SIA “Valgums-S” mājaslapas www.valgums.eu sadaļā “DK REĢISTRS”.

Kas ir jādara decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašniekam/valdītājam?

Decentralizēto kanalizācijas sistēmu īpašniekiem vai valdītājiem līdz 2019. gada 1. jūlijam reģistra uzturētājam SIA “Valgums-S” (Miera ielā 26a, Salaspilī, LV-2169) jāiesniedz decentralizētās kanalizācijas sistēmas reģistrācijas iesniegums.

Decentralizētās kanalizācijas sistēmas reģistrācijas iesnieguma veidlapa atrodama www.valgums.eu sadaļā “DK REĢISTRS”.

Iesniegumu var iesniegt personīgi, sūtot pa pastu, vai elektroniski, parakstot ar drošu elektronisku parakstu un sūtot uz e-pasta adresi Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ar norādi “DK REĢISTRS”.

Svarīgi zināt!

No 2022. gada nebūs pieļaujamas tādas decentralizētas kanalizācijas sistēmas, kas izraisa vides piesārņojumu ar neattīrītiem vai daļēji attīrītiem notekūdeņiem, dūņām, fekālijām u. tml., tai skaitā:

 • bedre (zemē izrakts caurums, virs kura izveidota iespēja nokārtot dabiskās vajadzības);
 • tiešā izlaide (zemē ierakts cauruļvads, kurā pa vienu galu notekūdeņi tiek iepludināti iekšā, bet pa otru galu notekūdeņi izplūst vidē – aiz kalniņa, grāvī vai iesūcināti zemē);
 • cauri bunduļi jeb nehermētiskas nosēdbedres (bedrē "iesēdināta" tilpne, kurai nav dibena vai sienās ir caurumi, plaisas, pa kurām noplūst notekūdeņi no bunduļa).

Iedzīvotājiem, kas dzīvo pilsētā vai ciematā un neizmanto centralizēto kanalizācijas sistēmu, būtu jādomā par to, kur tiek novadīti notekūdeņi no viņu īpašuma, vai tie tiek attīrīti, kādā stāvoklī ir īpašumā izmantotā decentralizētā kanalizācijas sistēma, kas ir jādara, lai sakārtotu notekūdeņu savākšanu vai attīrīšanu atbilstoši MK noteikumu prasībām.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis