Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Vasarā pieaudzis Tūrisma informācijas centra apmeklētāju skaits

TIC vasara

Lai gan šogad vasara sākusies salīdzinoši vēlāk kā parasti, tas nav ietekmējis tūristu skaitu Salaspilī. Laikā no maija līdz jūlijam Salaspils novada Tūrisma informācijas centrā klātienē apkalpoti 2774 cilvēki.

Rekordliels apmeklētāju skaits bija jūlijā, kad tūrisma informācijas centru apmeklēja 1223 cilvēki, un, salīdzinot ar iepriekšējā gada jūliju, tas pieaudzis par 29%.

Lai gan procentuāli ārzemju tūristu skaits nav palielinājies, reti bijusi diena, kad tūrisma informācijas centrā nav bijuši ārzemnieki. Lielākoties ārzemju viesi ierodas ar konkrētu mērķi – nokļūt Salaspils Memoriālajā ansamblī, kā arī interesējas par tuvumā esošajiem apskates objektiem.

Līdzīgi kā iepriekš, visvairāk Salaspili apmeklē igauņu, krievu un vācu tūristi. Taču netrūkst arī apmeklētāju no tālākām vietām - tūrisma informācijas centrā viesojušies arī apmeklētāji no Ķīnas, Austrālijas, Indijas un citām valstīm.

Jūnijā Salaspils novada Tūrisma informācijas centrā viesojās arī divas Brazīlijas tūristes, kas runāja tekošā latviešu valodā. Kā izrādījās, sievietes dzimušas Brazīlijā, taču, tā kā vecāki ir latvieši, tie viņām valodu iemācīja. Sievietes arī atzina, ka Latvijas laikapstākļi viņām šķiet daudz patīkamāki nekā Brazīlijā, jo šeit ir atspirdzinoši vēss.

Vasaras sezona turpinās, gaidām tūristus no tuvām un tālām vietām, kā arī salaspiliešus, kas vēlas apceļot Latviju un iegūt informāciju par apskates vērtām vietām tepat Latvijā.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis