Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Zemessargi ir tie, kuri sargā Latviju

Iededziet svecīti logā,
Iededziet Latvijai to,
Liesmiņa mazā un skaistā,
Lai silda un pasargā to.

Šodien PII „Atvasīte” viesojās LR Zemessardzes 19. nodrošinājuma bataljona zemessargi, lai kopā svinētu Lāčplēša dienu un godinātu Latvijas brīvības cīnītājus.

Iestādes teritorijā „Dzenīšu” un „Pūcīšu” grupas sagaidīja štāba virsseržants Jānis Brūveris un vecākais zemessargs Aija Brūvere, kuri mācīja bērniem ierindas soli.

Kaprālis Artis Zuika un seržants Intars Krūms iepazīstināja bērnus ar zemessargu ekipējumu, deva iespēju viņiem to iemēģināt, kā arī apskatīt zemessargu automašīnu no ārpuses un iekšpuses.

Vecākais zemessargs Zigmārs Zeimulis iemācīja bērniem iekurt ugunskuru, uzvārīt ūdeni tējai un pat sagatavot silto ēdienu. Bērni uzzināja, kā izveidot drošu un siltu guļvietu mežā, un paši arī izmēģināja, kā ir gulēt sniegā guļammaisā.

Bērniem nodarbības ļoti patika - visi bija sajūsmā. Interesi rosināja gan saģērbšanās, gan sēdēšana lielajā mašīnā. Visi atzina, ka ļoti grūti ir soļot vienā ritmā, jo nedaudz piekusa gan mazie, gan arī pieaugušie soļotāji. Izrādījās, ka arī ekipējums ir diezgan pasmags, un bērni saprata, ka zemessargiem ir jābūt ļoti stipriem!

Uz jautājumi, kā bērni ir sapratuši, kas ir zemessargi, viņi atbildēja:

"Tie, kas sargā zemi."

"Viņi ir lieli."

"Viņi ir stipri."

"Tie, kuri sargā Latviju."

PII „Atvasīte” kolektīvs saka lielu paldies mūsu ciemiņiem par šo patriotisko stundu. Novēlam priecīgus svētkus un ticam, ka šī tradīcija turpināsies.

 

PII "Atvasīte" pedagogi

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis