Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Dienas centrs saņem jaunu ratiņu pacēlāju

Salaspils Dienas centra klientu skaits ar katru gadu palielinās. Tas tāpēc, ka cilvēkiem ar īpašām vajadzībām arvien lielākas kļūst iespējas iekļauties sabiedrībā, darboties un apgūt jaunas prasmes. Tas ir iemesls izrauties no dzīvokļa četrām sienām un kopā ar domubiedriem iegūt lielu devu dzīvesprieka un optimisma „vitamīna”.

Tālākos izbraucienos un ekskursijās, kā arī ikdienā  līdz Dienas centram tā klienti nokļūst ar ērto, pirms vairākiem gadiem iegādāto īpašo busiņu. Tomēr, lai tiktu līdz tam, nepieciešama asistenta, agrāk pat divu, palīdzība. Pašvaldība diemžēl nevar nodrošināt visiem cilvēkiem ratiņkrēslos dzīvokli pirmajā stāvā ar īpaši iekārtotu uzbrauktuvi, un ir „ratiņnieki”, kuriem nākas pārvietoties pat no piektā stāva mājās bez lifta.

Dienas centra klientu pārvietošanās process ir diezgan laikietilpīgs, zaudējot vērtīgās stundas, ko varētu pavadīt nodarbībās centrā.

Otrdien Salaspils Dienas centrs saņēma īpaši noderīgu ierīci – jaunu invalīdu ratiņu pacēlāju, kas palīdz cilvēkam ratiņkrēslā „uzkāpt” un „nokāpt” pa kāpnēm. Šo ierīci palīdzēja sagādāt Saeimas deputāts, Aizsardzības un iekšlietu komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

Veidojot valsts budžetu, finansējums tiek atvēlēts arī Saeimas deputātiem, tā dēvētās „deputātu kvotas”. Šo naudu tautas priekšstāvji drīkst izmantot pēc saviem ieskatiem.

Par to, kā Salaspilij tika šī vērtīgā ierīce, stāsta pats A.Latkovskis: „Es esmu ievēlēts no Vidzemes reģiona, tātad arī no Salaspils. Pagājušogad rudenī man bija iespēja pabūt Botāniskajā dārzā, aci pret aci aprunāties ar jūsu novada iedzīvotājiem, un salaspilieši lūdza šo atbalstu, pamatojot, kāpēc viņiem tas ir vajadzīgs, savukārt es to spēju argumentēt budžeta pieņemšanas laikā. Šis atbalsts uz valsts budžeta fona liekas neliels, bet tajā pat laikā noteikti ir liels atspaids tiem cilvēkiem, kuriem šāda iekārta ir ikdienā nepieciešama, lai tiktu ārā no sava dzīvokļa. Svarīgi, lai tas būtu nodrošināts jebkur. Šeit ļoti labi strādā Dienas centrs, invalīdi ir ļoti aktīvi, un ar vienu iekārtu, kas viņiem jau ir, bija par maz, lai lielo klientu skaitu ātri nogādātu centrā un uz mājām. Ierobežojumi nedrīkst cilvēkam traucēt būt kopā ar citiem – strādāt, mācīties priecāties, darīt jebko, ko viņš grib.”

Tagad ar šo pacēlāju pārvietoties iespējams daudz ātrāk, asistenti ir īpaši apmācīti ar to rīkoties. Pacēlājus izmanto gan dienas centra klienti, gan sociālā dienesta apmeklētāji, gan invalīdu biedrība. Pieprasījums ir liels.

Leonīds, kurš ik dienas dodas uz Dienas centru saka, ka šo iekārtu izmanto vismaz piecreiz nedēļā, jo dzīvo 5. stāvā. Nokāpšana vai uzkāpšana pa trepēm ar jauno pacēlāju viena asistenta pavadībā prasa apmēram 9 minūtes, turpretī agrāk viņu un ratus augšup un lejup nesa divi palīgi.

„Es domāju, ka Salaspils to ir pelnījusi. To ir pelnījuši šejienes aktīvie cilvēki,” saka Ainars Latkovskis.

Salaspilssv2019

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis