Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

NBD topošā oranžēriju jaunceltne zem jumta

erafvaram1

Nacionālā botāniskā dārza (NBD) oranžēriju augu kolekcijas gatavojas ceļam uz jaunajām telpām. Krizantēmas šo vasaru pavada nevis ierastajās siltumnīcu dobēs, bet gan lielās kastēs. Gerberu kolekcija atjaunināta no sterilā vidē mēģenēs pavairotiem augiem, lai mazinātu iespēju arī slimībām un kaitēkļiem pārceļot līdz ar augiem.    

3 oranzerija

„Pavasarī sāktā iestiklošana ir pabeigta,” par jaunumiem oranžēriju būvniecībā stāsta darbu veicēju SIA „Ekoteh būve” būvdarbu vadītāja palīgs Maksims Staņiļevičs. Patlaban top autostāvvieta, jūlija vidū celiņu un laukumu bruģēšana, bet jau jūnija pēdējā nedēļā − ieejas metāla konstrukcijas montāža. Turpināsies ēnošanas, enerģiju taupošu energoekrānu un apkures tīklu montāža.

Lai saglabātu reto un apdraudēto sugu genofondu, Latvijas selekcijas telpaugu šķirņu kolekcijas un NBD botānisko dārgumu krātuves padarītu pieejamas apmeklētājiem, pērnruden NBD sāka īstenot Eiropas Reģionālā attīstības fonda finansēto projektu „Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex situ infrastruktūras izveide” (3DP/3.4.3.0/11/IPIA/VARAM/001), kas paredz multifunkcionāla oranžēriju siltumnīcu kompleksa tapšanu. Apmēram 3000 kvadrātmetros iecerēts ērtāk izvietot gan pašreizējo oranžēriju augus, gan citas augu kolekcijas, kā arī uzņemt uz Latvijas robežas aizturētās reto un apdraudēto augu sugas, kuru pārvietošanu regulē Vašingtonas konvencija. Komplekss jāpabeidz līdz šā gada oktobrim.

___________________________________________________________________________

Projektu "Bioloģiskās daudzveidības saglabāšanas ex situ infrastruktūras izveide" līdzfinansē Eiropas Savienība.
Finansējuma saņēmējs šī projekta ietvaros ir VZI APP „Nacionālais botāniskais dārzs”
PROJEKTA ADMINISTRATĪVĀS, FINANŠU UN TEHNISKĀS VADĪBAS UZRAUDZĪBU NODROŠINA LR VIDES AIZSARDZĪBAS UN REĢIONĀLĀS ATTĪSTĪBAS MINISTRIJA.

Ieguldījums Tavā nākotnē!

Ilze Ķigure,
VZI APP „Nacionālais botāniskais dārzs”,
Izglītības un informācijas nodaļa,
tālr. 67944610

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis