Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Kampaņa „Pieķer būvgružotāju!” noslēdzas Salaspils novadā

 

priezavoti

Vides apsaimniekošanas uzņēmumu grupa „Eco Baltia grupa” šā gada maijā rīkoja sociālo kampaņu „Pieķer būvgružotāju”, kuras mērķis bija iesaistīt iedzīvotājus nelegālo būvgružu problēmas aktualizēšanā un piesārņoto vietu apzināšanā. Akcijas laikā iedzīvotāji no visas Latvijas aktīvi ziņojuši un iesnieguši savus foto stāstus par nelegālajām būvgružu vietām. 

10. jūnija kampaņas noslēgumā vides apsaimniekošanas uzņēmums SIA „Eco Baltia Vide” sakopa vienu no kampaņas laikā pieteiktajām nelegālo būvgružu vietām Salaspils novadā- privātīpašumu Priežavotu alejas meža ieloku.

Nelegālo būvgružu vietas sakopšanas noslēguma pasākumā piedalījās domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars un vietnieks Zigmārs Zeimulis, „Eco Baltia grupas” valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas vadītājs Jānis Ozoliņš, Vides aizsardzības eksperts, žurnālists Māris Olte un Cūkmens, kurš uzdarbojas AS „Latvijas valsts mežos”.

DSC01761„Gadu gaitā ir izkristalizējušies divi cilvēku tipi- tie, kas mēslo, un tie, kas vāc. Cilvēki bieži dodas uz mežiem atpūsties, bet diemžēl reti aiz sevis savāc atstātos atkritumus. Tie, kas tā ir pieraduši darīt, diez vai mainīsies. Vienīgā cerība ir bērni un jaunieši, tāpēc braucu uz skolām un nometnēm runāt par šo lietu.  Tagad jau bērni ir ļoti gudri- zina par atkritumu šķirošanu un citām lietām. Ļoti lielas cerības es lieku tieši uz bērniem,”    klātesošajiem pastāstīja Cūkmens. Viņš arī piebilda, ka gadās kuriozi, kādā veidā cilvēki tiek pieķerti. Piemēram, kāds vīrietis bija izmetis veca auto detaļas ar visu numuru. Gadās arī, ka nelegālo izgāztuvju vietās tiek atrastas skolēnu liecības vai darba  burtnīcas ar visu vārdu un uzvārdu.

Priekšsēdētājs R. Čudars aicina salaspiliešus būt vērīgiem un par būvgružotājiem nekavējoties ziņot attiecīgajiem dienestiem.  Ja ir iespēja, tad nofotografējiet auto vai piefiksējiet numuru, lai policija varētu atrast un vainīgos sodīt. „Cilvēka izpratne par lietām rodas jau no bērnības, no audzināšanas un izglītības, tādēļ, jo vairāk mēs runāsim par šo, jo mazāk mēs saskarsimies ar vides piesārņošanas problēmu,” atzina R. Čudars.

tituls

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis