Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Taupiet savu laiku, apmaksājot rēķinus internetā

15. novembrī ir jāveic kārtējais nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) maksājums. Joprojām šajā laikā daudz cilvēku stāv garās rindās pie domes kases, lai veiktu šo maksājumu.

Bet to taču ir iespējams ērti un ātri veikt elektroniski - internetbankā vai speciālajos portālos.

Novērojumi liecina, ka izmantotākais pašvaldības e-pakalpojums, kas atvieglo norēķinu kārtību, ir NĪN apmaksa elektroniskajā vidē, tātad iespēju maksāt virtuāli izvēlas arvien vairāk cilvēku. Ērtākās vietnes NĪN nomaksai ir portāli www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv, kuros apmaksas veikšana ir krietni vien ātrāka un ērtāka, kā arī iespēja kļūdīties - mazāka.

Šobrīd reģistrēties un autorizēties vietnē www.e-pakalpojumi.lv ir ļoti vienkārši – to var izdarīt ar savas internetbankas lietotājvārdu tieši tāpat, kā ikdienā veicot savus maksājumus. Šādu iespēju piedāvā 7 Latvijas bankas: SEB banka, Nordea banka, Citadele, Swedbanka, DNB banka, Norvik banka un Meridian Trade Banka. Portālā e-pakalpojumi.lv ir iespēja autorizēties arī ar e-ID un e-parakstu.

Abos portālos pieejami pašvaldību banku konti NĪN apmaksai, kā arī nodokļa maksātājam automātiski uzrādās visa nepieciešamā informācija maksājuma veikšanai. Maksātājam nav jāsatraucas par to, kas jānorāda maksājuma mērķī, lai pašvaldība varētu atpazīt maksājumu, vai kurš ir īstais pašvaldības konts, uz kuru veicams maksājums. Šī informācija automātiski uzrādās, veicot maksājumu portālā www.epakalpojumi.lv vai www.latvija.lv.

NĪN maksājumi veicami vienu reizi ceturksnī (ne vēlāk kā 31. martā, 15. maijā, 15. augustā un 15. novembrī) vienas ceturtdaļas apmērā no nodokļa gada summas vai arī avansa veidā par vairākiem termiņiem, bet nekavējot ceturkšņa termiņus.

Lai nerastos pārpratumi saistībā ar nodokļa apmaksas termiņu, aicinām izmantot iespēju portālā www.epakalpojumi.lv pieteikties atgādinājumu saņemšanai par NĪN apmaksas termiņa tuvošanos e-pastā vai īsziņas veidā uz mobilo tālruni (SMS). Atgādinājuma vēstule uz norādīto e-pastu tiks izsūtīta septiņas dienas pirms maksāšanas termiņa, bet SMS veidā – maksāšanas termiņa samaksas dienā. Pakalpojums tiek nodrošināts bez maksas.

Aicinām arī izmantot iespēju saņemt NĪN maksāšanas paziņojumu e-pastā. Pieradumam ir liels spēks - tā varētu teikt par tik ierasto veidu saņemt NĪN maksāšanas paziņojumu pasta kastītē papīra formātā. Taču mēs dzīvojam 21. gadsimtā, kad daudzas lietas tiek darītas mūsdienīgāk. Gan fiziskas, gan juridiskas personas portālā www.epakalpojumi.lv var pieteikties saņemt NĪN maksāšanas paziņojumu elektroniski e-pastā, jo tas ir ātrāk, ērtāk, drošāk, videi draudzīgāk un, jā, arī mūsdienīgāk. Šogad Salaspils novadā 19% no nosūtītajiem NĪN maksāšanas paziņojumiem bija e-paziņojumi.

Pašvaldības rēķinu apmaksu, piemēram, par bērnudārzu, mūzikas, mākslas un sporta skolas pakalpojumiem var veikt portālā www.epakalpojumi.lv. Portāla sadaļā “Rēķini un skaitītāji” var apskatīt piestādītos rēķinus, maksājumu vēsturi un redzēt noslēgtos līgumus ar pašvaldību.

Aicinām iedzīvotājus palīdzēt arī saviem vecākiem un citiem tuviniekiem apgūt iespēju veikt maksājumus interneta vidē. Tas ļaus jūsu gados vecākajiem tuviniekiem nenīkt garās rindās un laiku izmantot lietderīgāk.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis