Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

AKO - 80∞ jeb Laipni lūgti Doles salā!

Katra kopā sanākšanas reize ir īpaša, jo tie ir svētki, atkalredzēšanās prieks un kavēšanās brīnišķīgās atmiņās...

Līdz 13. gadsimtam tagadējā Salaspils novada teritorija bija ievērojams Daugavas lībiešu centrs, un pagājušajā gadā vairāk iepazinām Salaspils centra pusi. Arī šogad notiks līvu valdniekam Ako veltīts pasākums, šoreiz iepazīstot un sakopjot Doles salu. Projektu atbalsta Salaspils novada dome.

Tāpat kā pagājušajā gadā, arī šogad pasākuma centrālā (bāzes) vieta būs Doles salas krodziņš „Nēģis”.

Tiekat laipni aicināti nedēļas nogali no 7. augusta pavadīt Doles salā, piedalīties nakts orientēšanās sacensībās, veikt labiekārtošanas darbus Baltsēklī, pārstāvēt komandu šķēršļu trasē, cept un ēst gaļu, sauļoties un peldēties, kā arī visādi citādi pavadīt laiku brīvā dabā, meklējot arī slēpņus, ko publicēsim šajās dienās!

Slēpņošana (geocaching) radās pirms 15 gadiem Amerikā, kad programmētājs Deivs Almers gribēja pārbaudīt globālās pozicionēšanas sistēmas (GPS) iespējas: vai, saglabājot platuma un garuma grādus, var kaut ko atrast. Deivs mežā apraka spaini, savā GPS ierīcē piefiksēja koordinātes un iedeva tās draugam Maikam Tīgam, kurš ar GPS ierīci devās mežā un spaini atrada. Pirmajā slēpnī Deivs ielika arī piezīmju grāmatu, kur nākamajam atradējam pierakstīties, un sazinājās ar viņu internetā. Slēpņošana bija dzimusi.

Slēpnim jābūt izvietotam unikālā un interesantā vietā. To var veidot no plastmasas kārbas vai pudeles sagataves un labi paslēpt koka dobumā vai zem akmens, ar magnētu piestiprināt zem metāla pakāpiena, ielikt speciāli veidotā putnu būrī. Telefonā vai GPS ierīcē norādītās koordinātes novedīs līdz, piemēram, eglei, taču pašam slēpņotājam būs jānojauš, vai kastīte ir zem egles saknes, pie tuvējā akmens vai kokā (atšķirībā no grūtības un teritorijas līmeņiem). Kur tieši - nojaušams arī pēc neliela slēpņa apraksta geocacging.com.

Katrs slēpņotāju pasākums, tāpat kā katrs slēpnis, ir reģistrēts mājaslapā geocaching.com un sniedz iespēju ierasties ikvienam reģistrētam lietotājam. Latvijā kopumā ir aptuveni 3000 slēpņotāju un aptuveni 8000 aktīvu slēpņu, ikvienā pilsētā, teju uz katras lielākās ielas!

Ja arī Tu esi reģistrēts slēpņotājs un Tava navigācijas iekārta atļauj nokļūt no punkta A līdz punktam B, zinot vienīgi platuma un garuma grādus, būsi laipni gaidīts pasākumā AKO 80∞!

Programmas ietvaros paredzēts:
7.augustā (18.00 – 00.00) - talka, talkas zupa, lāpu gājiens, nakts orientēšanās un šķēršļu trase.
8. augustā (9.30 – 22.00) – Doles salas iepazīšanas sacensības, slēpņu meklēšana, svinīgā apbalvošana Doles salā pie krodziņa "Nēģis", mīklu minēšana, uzdevumi par slēpņiem un slēpņošanu, pirtnieka stāstījums par pēršanās tradīcijām no izseniem laikiem, pērnā gada AKO 808 pasākuma video rullīšu skatīšanās, ugunsskulptūras plosta iepeldināšana Daugavā.
9. augustā (10.00 – 15.00) – veiklības stafetes krodziņā "Nēģis"

Projekts tiek veidots sadarbībā ar Salaspils novada pašvaldību, to organizē biedrība „Nākotnes Salaspils” un Salaspils slēpņotāja Sanita Blaževiča (27512818).

Pasākumiem var pieteikties www.geocaching.com

http://coord.info/GC5X538
http://coord.info/GC5X577
http://coord.info/GC5X582

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis