Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Rīgas HES ūdenskrātuvē uzturēs pazeminātu ūdens līmeni

pludmale 006

AS „Latvenergo” no 2015. gada 3. augusta līdz 18. septembrim Rīgas HES ūdenskrātuvē uzturēs pazeminātu ūdenslīmeni, lai veiktu Daugavas hidroelektrostaciju hidrotehnisko būvju atjaunošanas remontu mainīgajā ūdens līmeņa zonā Rīgas HES un Ķeguma HES. Tādējādi noslēgsies 13,6 km garās nogāzes stiprināšanas darbi, nodrošinot Rīgas HES dambja izmantošanu un ekspluatāciju turpmākos 30 gadus.

Šajā periodā vienlaicīgi ir plānots veikt: Rīgas HES labā krasta dambja augšas bjefa nogāžu betona virsmas stiprinājumu atjaunošanas remontdarbus un Ķeguma HES ūdens pārgāznes aizsprosta atjaunošanas remontu. Galvenie atjaunošanas darbi mainīgajā ūdens līmeņa zonā ir bojātā betona atkalšana, stiegrojuma attīrīšana, pretkorozijas apstrāde, papildu stiegrojuma montāža, betonēšana, virsmu aizsargpārklājuma uzklāšana, temperatūras un deformācijas šuvju remonts un izveide.

Darbu veikšanai AS „Latvenergo” no 3.augusta līdz 18.septembrim pazeminās ūdens līmeni Rīgas HES ūdenskrātuvē augstuma atzīmju robežās no 16,10 – 16,30 metriem absolūtās atzīmes (m.abs.), kas ir par 0,90 – 0,70 m.abs. zemāk par minimālo ūdens līmeni (17,00 m.abs.) HES normālas ekspluatācijas laikā.

Rīgas HES dambja kopējais garums ir 13,6 km un šogad remonta darbi norit pēdējā 3,1 km garajā nogāzes posmā. Tādējādi būs noslēgušies nogāzes stiprināšanas darbi, kas ritēja kopš 2006.gada.

Māris Kuņickis, AS „Latvenergo” ražošanas direktors: „Šovasar AS „Latvenergo” beidz stiprināt Rīgas HES labā krasta nogāzes atlikušajā pēdējā posmā 3,1 kilometra garumā. Kad septembra vidū šo darbu pabeigs, tik ilgs ūdens līmeņa pazemināšanas laiks nākamajos gados Rīgas HES ūdenskrātuvē vairs nebūs nepieciešams, jo hidrotehnisko būvju atjaunošanas remonts hidroelektrostacijas dambim būs noslēdzies.”

Pēc šī gada remontdarbiem:

  • Rīgas HES dambja izmantošanas un ekspluatācijas laiks pagarinās par vismaz 30 gadiem;

  • turpmākos gadus ūdenslīmeņa pazemināšana notiks īslaicīgi, lai veiktu hidrotehnisko būvju apsekošanu ūdenslīmeņa mainīgā zonā;

  • iedzīvotāji varēs pilnvērtīgāk izmantot atpūtai vasarā ūdenskrātuves sniegtās iespējas;

  • būs saglabāta iespēja nokļūt uz Sv.Meinarda salu augustā, lai organizētu svētku dievkalpojumus, turklāt draudze varēs veikt salas krastu apsekošanu;

  • arī pašvaldības un aktīvā sporta pakalpojumu sniedzēji nākamajos gados īslaicīgajā pazemināšanas laikā varēs apsekot laivu piestātnes, laipas un krastus.

Remontdarbu izpildes laikā tiek iekļautas arī tās dienas, kas nepieciešamas, lai ūdenskrātuves līmeni pazeminātu līdz paredzētājai atzīmei un ūdenskrātuves līmeņa atjaunošanai līdz normālam darba režīma līmenim. Ūdens līmeņa pazemināšana Rīgas HES ūdenskrātuvē notiks pakāpeniski, atbilstoši Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes izsniegtās Ūdens resursu lietošanas atļaujas nosacījumiem. Šo darbu izpildei ir saņemta VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes 2015.gada 30.janvāra saskaņojuma vēstule Nr. 4.4-10/733 „Par ūdens līmeņa pazemināšanu Rīgas HES ūdenskrātuvē 2015. gadā”.

Iedzīvotāji un uzņēmēji ūdenslīmeņa pazemināšanas periodu var izmantot savām vajadzībām, piemēram, krastu nostiprināšanai, piestātņu izbūvei u. c., kā arī pludmales zonu labiekārtošanai un sakopšanai.

Ja tiek plānots ūdenslīmeņa pazemināšanas laikā labiekārtot teritoriju vai tml., lūdzam brīdināt AS „Latvenergo” (tālr. 67728112 e - pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ) par veicamiem darbiem, termiņiem un sniegt atbildīgo personu kontaktinformāciju, lai saņemtu brīdinājumu par ūdens līmeņa izmaiņām vai atjaunošanu.

Aktuālais ūdens līmeņu izmaiņu statuss Daugavas HES ūdenskrātuvēs atrodams AS „Latvenergo” mājaslapā sadaļā aktualitātes. Iedzīvotāji tiks informēt ar mediju paziņojuma palīdzību, informāciju reģionālajos laikrakstos un pašvaldību izdevumos, kā arī konkrētu Daugavas krastu novadu uzņēmējiem tiks nosūtītas informatīvas SMS.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis