Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Par svētkiem

Salaspils novada svētki 2012
 
Pēc Lielās talkas esam sakopuši savus pagalmus un gatavi svinēt. Tuvojas Salaspils novada svētki. Šogad tie būs „Svētki mūsu pagalmā”, jo svētkus veidos mūsējie, iesaistīsies mūsējie un arī idejas svētku pasākumiem ieteica mūsējie. Šogad URBACT projekta dalībnieki sadarbojoties ar svētku organizatoriem, kopīgi izstrādāja pasākumu programmu, ieteica aktivitātes un izvēlējās mūziķus, kurus aicināt uz svētkiem. Arī paši URBACTieši aktīvi darbosies svētku laikā.
 
Svētkus atklāsim 23.maijā ar Salaspils skolu skolēnu fotogrāfiju izstādi „Iepazīsti Salaspili” mūsu bibliotēkas jaunajās telpās. 24.maijā sumināsim labākos novada skolēnus un viņu pedagogus par olimpiādēs, sacensībās un konkursos gūtajām godalgotajām vietām. Par neatņemamu svētku tradīciju ir kļuvis Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu mācību gada noslēguma koncerts, kuru šogad varēs apmeklēt25.maijā.  Tūlīt pēc mākslas skolas koncerta varēs doties uz kultūras namu „Enerģētiķis”, kur savu jaunāko veikumu rādīs deju grupa „Buras”.
 
Sestdienā 26.maijā starp Salaspils novada domi un kultūras namu „Rīgava” jautrība sāksies jau no agra rīta un ilgs līdz pat nākamās dienas rīta gaismiņai. No 11:00 visus priecēs amatnieku gadatirgus ar dažādiem našķiem un mākslinieciskiem izstrādājumiem. Ģimenes ar bērniem turpat pie domes varēs doties apkārt pasaulei piedaloties sportiskās spēlēs un atrakcijās bērnu pilsētiņā „Mazais Stiprinieks apkārt pasaulei”. Apceļojot visas valstis (stafetes), dalībnieki tiks arī pie balviņām.
 
Mākslinieciski noskaņotie varēs izpaust savas prasmes dažādās radošajās darbnīcās. Pateicoties URBACT aktīvistiem, radošās darbnīcas vadīs un savās zināšanās dalīsies mūsējie - Salaspils daudzbērnu ģimeņu biedrība „Mārtiņsala”, Sociālais centrs, Dienas centrs, Salaspils Invalīdu biedrība un Salaspils pensionāru kopa.  Darbosies arī īpašā telts, kurā dienas gaitā varēs satikt interesantus cilvēkus – piemēram, grāmatas„Salaspils novads. Gadsimtu hronoloģija” autori Lilitu Vanagu un citus.
 
Pa to laiku pie veikala „Selver” sportiskākie salaspilieši varēs piedalīties „Getto Basket” strītbolā, kurš savu popularitāti ieguvis visā Latvijā, kā arī vērot „Greentrial” velotriālistu paraugdemonstrējumus. Bet Salaspils neformālā jauniešu dome un Salaspils ielu vingrotāji organizēs aktivitātes citiem jauniešiem, kā arī uzņems viesus – jauniešus no Jaunjelgavas, Ventspils un citiem novadiem.
 
Muzikālā programma pie kultūras nama „Rīgava” sāksies ar Salaspils pūtēju orķestra defilē. Svētku pirmajā daļā - Salaspils pašu mazāko bērnu koncerts, kurā piedalīsies novada pirmsskolas izglītības iestāžu, kultūras namu kolektīvu un  Salaspils „Cālis 2012” laureāti. Koncerta daļu vadīs Salaspils amatierteātra aktieri. Starp koncerta pirmo un otro daļu varēs baudīt izrādi bērniem ar aktīvu līdzdarbošanos. Otrā daļa sāksies ar Salaspils Ašihara karatē kluba paraugdemonstrējumiem, tad sekos skolu un kultūras namu bērnu un jauniešu kolektīvu koncerts , kuru kuplinās „Zelta talanti 2012” finālists, kokles virtuozs Ansis Jansons un jauniešu deju kolektīvs "Promyki" no Polijas.
 
Starp koncerta otro un trešo daļu - izsole, umurkumurs, cirks un dažādas atrakcijas, kuras vadīs Latvijas leļļu teātra aktieris Jānis Kirmuška. Trešajā daļā uzstāsies Salaspils novada pieaugušo kolektīvi. Dienas daļa noslēgsies ar deju grupas „Buras” un„Latvijas Zelta talanti 2012” pusfinālistu ritma grupas „Rytmical Strom” uzstāšanos.
 
Vakara daļa sāksies 19:00 ar priekšsēdētāja uzrunu turpat pagalmā pie domes. Vakara koncertā uzstāsies nu jau visā Latvijā populāri kļuvušie mūsējie – Ineta Rudzīte, Maija Aukšmuksta (bij. Beķe), Anna Dribas, Sintija Ģēģere un grupa „Melanse”. Protams, svētkos neiztikt arī bez viesiem – saulei rietot sagaidīsim grupas „Keksi” un „Musiqq”. Pusnaktī – svētku uguņošana un zaļumballe atkal ar mūsējiem – country grupu „Jātnieki” un grupu „Metrs” līdz pat pirmajiem saules stariem.
 
Svētdienā, 27.maijā, Vasarsvētkos 11:00 varēs apmeklēt svētku dievkalpojumu Salaspils katoļu baznīcā. Dievkalpojuma laikā  dziedās  draudzes koris "Oremus". Pēc dievkalpojuma no veikala „Selver” stāvvietas varēs doties ekskursijā „Gar Daugavas krastiem” ar autobusu!
Svētkus noslēgs kora „Lōja” koncerts Salaspils katoļu baznīcā plkst.16:00.
 
Izbaudīsim „Svētkus mūsu pagalmā”!
 
Indra Trofimoviča
Salaspils novada svētku koordinatore

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis