Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Sadraudzības pilsētas

finspangFinsponga (Finspång ) Zviedrijā

1997. gadā Salaspils pašvaldība noslēdza sadraudzības līgumu ar Zviedrijas pilsētu Finspongu. Finsponga ir neliela pilsēta Zviedrijas vidienē, kurā dzīvo vairāk kā 23 000 iedzīvotāju.

Pilsēta vēsturiski veidojusies kā nozīmīgs rūpniecības centrs. Svarīgu lomu pilsētas ekonomikā ieņem alumīnija ražotnes un enerģētikas industrija.

Vairāk informācijas par Finspongu atradīsiet mājas lapā www.finspang.se

finspang map

 

finstervaldeFinstervalde (Finsterwalde) Vācijā

Nelielā Vācijas pilsēta Fintstervalde atrodas “Elbe – Elster” rajonā Branderburgas pavalstī starp Berlīni un Drēzdeni. Pilsēta dibināta 1282.gadā. Senlaicīgā pils, tirgus laukums, garā un līkumojošā iela veido pilsētas izteiksmīgo ainavu. Pilsētas nosaukumu devuši amatnieki, drēbnieki un populārā dziesma ar piedziedājumu “Mēs esam dziedātāji no Fintstervaldes”. Viens no pilsētas simboliem ir četri dziedoņi.

Pilsētā dzīvo aptuveni 23.000 iedzīvotāju.

Tās administrācija no 1885.gada atrodas pilī, kuru 1533. gadā uzcēla bruņinieks Henriks fon Maltitz.

Pilsētā ir senas dziedāšanas tradīcijas. 1899.gadā aizsākās un līdz mūsdienām dzīvo tradīcija rīkot Dziedoņu festivālu. Festivāls notiek katru otro gadu un vietējo iedzīvotāju vidū ir ļoti populārs.

Visiecienītākais transporta līdzeklis lielai daļai Fintstervaldes iedzīvotāju ir velosipēds, tādēļ Finstervaldi mēdz dēvēt par velosipēdu pilsētu. Tirdzniecība un rūpniecība ir attīstītākās nozares pilsētā.

Vairāk informācijas atradīsiet mājas lapā www.finsterwalde.de

finsterwalde

 


gl 206_mn_herb_wieliszewVeliševa (Wieliszew) Polijā

Veliševa ir pilsēta Legionovo apriņķī Mazovijas vojevodistē uz austrumiem centrālajā Polijā starp Vislas un Narevas upēm. Gmina Wieliszew kopš 1993. gada ir komūnas jeb pašvaldības administratīvais centrs, kas atrodas 26 km uz ziemeļiem no Varšavas. Veliševa ir vairāk nekā 700 gadus sena. Pati pilsēta un komūna ar saviem lielajiem mežiem, daudziem dabas pieminekļiem, pļavām un dīķiem ir aizsargājamo ainavu apvidus, kas atrodas netālu no galvaspilsētas Varšavas, nodrošina lielisku brīvdienu un atpūtas apstākļus.

Vairāk informācijas: http://www.wieliszew.pl

veliseva

 

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis