Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Noslēgusies nometne Salaspils izcilākajiem skolēniem

20130616 017

15. – 21.jūnijā, Upesleju internātpamatskolā, Stopiņu novadā pirmo reizi tika organizēta nometne „Zelta griezums”. Nometnē piedalījās 21 skolēns no Salaspils 1. vidusskolas un Salaspils 2.vidusskolas, kuri 2012./2013. mācību gadā kādā no mācību priekšmetu olimpiādēm vai konkursiem sasnieguši  labus rezultātus. Nometne bija kā balva par labām sekmēm, un pilnā apmērā tika apmaksāta no pašvaldības līdzekļiem.

Ar Salaspils novada domes priekšsēdētāja Raimonda Čudara uzrunu nometne tika atklāta, pēc kā sekoja iepazīšanās aktivitātes un jau vakarā tapa nometnes himna.

Septiņu dienu garumā jaunieši papildināja zināšanas bioloģijā, ķīmijā, fizikā, ģeogrāfijā, apmeklējot Nacionālo Botānisko dārzu, LU Ķīmijas fakultāti, Baldones observatoriju, SIA „KNAUF” ražotni, Ventspils moderno tehnoloģiju parku un planetāriju Ventspils jaunrades namā. Papildus iepriekš minētajam, jauniešiem tika vadītas izglītojošas nodarbības par uzņēmības veidošanu sevī, modernajām tehnoloģijām, neformālo izglītību un prezentācijas prasmju pilnveidošanu.

Nometnes laikā, jaunieši strādāja grupās un pētīja kādu viņu izvēlētu aktuālu tēmu, kuru nometnes beigās bija radoši jāprezentē, kas visiem ļoti veiksmīgi izdevās.

Papildus izglītojošām aktivitātēm, jauniešu laiku piepildīja sportiskas un mākslinieciskas pašizpausmes, piemēram, Salaspils deju studijas „BURAS” horeogrāfes Daces Joneles vadībā jauniešiem bija iespēja ļauties kustībām mūzikas ritmos.

Savukārt, nometnes „odziņa” bija tikšanās ar nometnes viesi - mūziķi, grupas Astro’n’out solisti Māru Upmani-Holšteini. Tikšanās noritēja neformālā gaisotnē, un jauniešiem palika spilgti atmiņā, jo Māra ne vien iedvesmoja ar savu muzikālo priekšnesumu klātienē, bet arī katram nometnes dalībniekam dāvināja grupas Astro’n’out jaunāko albumu.

Nometnes pēdējā vakarā notika ilgi gaidītā diskotēka, kurā visi dalībnieki metās enerģiskos deju ritmos līdz spēka izsīkumam.

Nometnes „Zelta griezums” vadītāja Eva Solovjova: „Varu apgalvot, ka nometne izdevās lieliski, pat labāk kā bija plānots. Salaspilij ir fantastiski jaunieši! Ar pozitīvu attieksmi, radoši, zinātkāri, izcēlās ar savu punktualitāti, kas, man kā nometnes vadītājai, bija milzīgs pārsteigums. Ir patīkami apzināties, ka jauniešiem programma bija saistoša un interesanta, par ko liecina viņu pozitīvās atsauksmes nometnei beidzoties. Manuprāt, viens no mūsu mērķiem – sarīkot tādu nometni, lai Salaspils jaunieši būtu vairāk motivēti skolā mācīties un cīnītos par iespēju piedalīties šajā nometnē, izdevās! Protams, arī bez lieliskā nometnes personāla nometne nebūtu izdevusies tik labi, tāpēc milzīgs paldies viņiem!”

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis