Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Jau otro sasaukumu pēc kārtas pašvaldību vadīs Raimonds Čudars

19. jūnijā notika pirmā jaunā sasaukuma domes sēde, kuras darba kārtībā bija priekšsēdētāja un tā vietnieku ievēlēšana. Ar deputātu vairākuma atbalstu par priekšsēdētāju atkārtoti tika ievēlēts Raimonds Čudars (partija „Vienotība”).

Jaunā sasaukuma domes sēdi atklāja Salaspils novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Silvija Zālīte, aicinot deputātus ieņemt savas vietas sēžu zālē un izvirzīt kandidātus domes priekšsēdētāja amatam. Jaunievēlētie deputāti izvirzīja divas kandidatūras - R. Čudaru (izvirzīja V. Spolītis) un V. Spolīti (izvirzīja J. Nebars), no kuriem otrais savu kandidatūru atsauca, tādējādi deputāti balsoja tikai par vienu kandidātu.

Zīmīgi, ka šoreiz balsošana notika atklāti, tāpēc zināms, ka par R. Čudara atkārtotu ievēlēšanu mēra amatā balsoja „Vienotības” deputāti- Vita Upmane, Malda Caune, Veiko Spolītis, Ēriks Miķelsons, Raimonds Čudars, Vera Kalniņa un Anna Kavasa, kā arī Andrejs Svilāns un Zigmārs Zeimulis no „Zaļo un zemnieku savienības”, Olga Pāvulīte no Latvijas kustības „Solidaritāte” un politisko partiju „Alternative” pārstāvošais Mihails Rogals. Savukārt pret nobalsoja Jānis Nebars un Ansis Grantiņš (Nacionālā apvienība”Visu Latvijai!”-„Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”) un „Saskaņas centra” ievēlētie deputāti- Ludmila Fedorkova, Poļina Ivļeva un Vladislavs Haļuks, bet atturējās Aleksejs Urbanovičs (SC).

Jāpiebilst, ka R. Čudaram vislielāko uzticību pauduši arī vēlētāji, 1613 reizes novērtējot ar „+” zīmi, bet svītrojot vien 48 reizes. Ieņemot nu jau domes vadītāja vietu, R. Čudars uzrunāja klātesošos: „Es gribu pateikties Dievam un jaunievēlētajiem deputātiem, kuri jau otro sasaukumu pēc kārtas ļauj man vadīt šo brīnišķīgo novadu, kurā dzīvo brīnišķīgi cilvēki un kur ir liels potenciāls. Es ļoti ceru uz veiksmīgu jaunā sasaukuma sadarbību mūsu novada labā.”

Domes sēdi turpināja nule kā ievēlētais domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, lūdzot izvirzīt kandidātus priekšsēdētāja pirmā un otrā vietnieka amatiem. Kā pirmo izvirzīja līdzšinējo Komunālā dienesta vadītāju Zigmāru Zeimuli (ZZS), kurš sevi ir pierādījis Salaspils novada attīstības veicināšanā. „Par” Z. Zeimuli balsoja 14 deputāti, savukārt viņu izsvītroja L. Fedorkova un V. Haļuks, bet atturējās paust savu nostāju P. Ivļeva.

Otrā vietnieka amatam Raimonds Čudars izvirzīja līdzšinējo vietnieci Maldu Cauni, kura sociālajā jomā jau iepriekšējā sasaukuma laikā strādājusi ar sirdi un dvēseli, ieviešot arī dažādas inovācijas. M. Caunei savu uzticību pauda 13 deputāti, bet atturējās četri „Saskaņas centra” deputāti.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis