Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Šonedēļ uzsākta LED gaismekļu uzstādīšana novada ielās

 KPFI

Salaspilī jaunā apstiprinātā projekta ”Gāzes emisijas samazināšanas Salaspils novada publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā” ietvaros jau šonedēļ ir uzsākta 220 nātrija augstspiediena un dzīvsudraba lampu nomaiņa pret LED tipa gaismekļiem un 29 apgaismojuma balstu nomaiņa.

Projekta īstenošana rekonstruētajā posmā ļaus vairāk kā četras  reizes samazināt pašvaldības elektroenerģijas patēriņu gadā un izmaksas par to, uzlabot ielu apgaismojuma kvalitāti, palielināt satiksmes drošību diennakts tumšajā laikā, kā arī panākt CO2 emisiju samazinājumu.

Salaspils novada pašvaldības jūnija mēnesī iesniedza projekta iesniegumu Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansētajam projektam, kura attiecināmo izmaksu apmērs sastāda Ls 140 000,00, no kuriem KPFI līdzfinansējums ir 70%. 20. augustā tika saņemts VARAM apstiprinājums par finansējuma saņemšanu, tādēļ jau no 26. augusta ir uzsākti projekta darbi. Projektā atšķirībā no iepriekšējām kārtām tiek atbalstīta ne tikai gaismas ķermeņu, bet arī apgaismes stabu nomaiņa.

Projekts paredz, ka līdzfinansējums tiek piešķirts tikai to apgaismes stabu nomaiņai, kuri atrodas uz pašvaldības zemes. Salaspils novadā, kā zināms, liela daļa laternu ir uzstādītas uz valsts vai privātās teritorijas. Kopā 220 LED gaismekļi tiks uzstādīti Enerģētiķu ielā, Gaismas ielā, Zvaigžņu ielā, Rīgas ielā, Skolas ielā, Meža ielā, Dienvidu ielā un Saules ielā. Pārējos vēl aptuveni 200 gaismekļus plānots uzstādīt, iesniedzot projekta pieteikumu 3. kārtā.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām rekonstrukcijas darbu gaitā!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis