Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Saudzēsim dabu un sevi – nededzināsim kūlu!

Lai gan daudzviet vēl zemi klāj sniegs, ugunsdzēsēji saņem arvien vairāk izsaukumus par pērnās zāles dedzināšanu. Kopumā glābēji šogad dzēsuši 35 kūlas ugunsgrēkus, pirmais no tiem – janvārī Jelgavā, tomēr vairākumā gadījumu sausā zāle degusi Kurzemē.

Ik pavasari dzirdam informāciju par postu, ko nodara kūlas dedzināšana, diemžēl iedzīvotāji ne vienmēr izprot, cik lielu ļaunumu var nodarīt vieglprātīga un bezatbildīga rīcība ar uguni. Dedzinot kūlu, tiek apdraudēti cilvēku īpašumi, veselība un dzīvība. Dedzināšana nodara būtisku kaitējumu arī dabai - tiek iznīcināti augi, kukaiņi un mazie dzīvnieki. Sevišķi augsta ir kūlas ugunsgrēku bīstamība pilsētā - šeit ir daudz blīvāka apbūve un vairāk cilvēku.

Jau tuvākajā laikā arī mūsu novadā sniegs nokusīs, tādēļ Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un pašvaldība atgādina, ka kūlas dedzināšana ir AIZLIEGTA.

Lai pavasarī neveidotos kūla,  īpašums jāsakopj jau rudenī – zāles garums pilsētas teritorijā nedrīkst pārsniegt 15 cm, lauku teritorijās atbilstoši VUGD ieteikumiem zāles platības būtu vēlams pļaut ne retāk kā divas reizes pļaušanas sezonā.

Ministru kabineta noteikumi Nr.82 "Ugunsdrošības noteikumi" nosaka ugunsdrošības prasības, kas fiziskajām un juridis­kajām personām jāievēro, lai neatkarīgi no objekta īpašuma formas un atrašanās vietas novērstu un sekmīgi dzēstu ugunsgrēkus, kā arī mazinātu to sekas. Šo noteikumu 21.pantā teikts, ka zemes īpašnieks (valdītājs) veic nepieciešamos pasākumus, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Ja šādi pasākumi netiek veikti, īpašnieku var sodīt ar naudas sodu - fiziskas personas no 20 līdz 200 latiem, juridiskas personas – no 200 līdz 1000 latiem.

Savukārt, Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pantā "Ugunsdrošības prasību pārkāpšana" noteikts, ka par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divsimt līdz piecsimt latiem vai piemēro administratīvo arestu uz laiku līdz piecpadsmit diennaktīm. Sodu var piemērot gan policija, gan VUGD inspektori.

Pašvaldība aicina arī vecākus un skolotājus izglītot bērnus par kūlas dedzināšanas iespējamajām sekām, pievēršot pastiprinātu uzmanības jautājumiem par ugunsdrošību.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis