Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Gatavosimies Latvijas simtgades Puķu draugu svētkiem, izvēloties skaistākos Salaspils dārzus

1 puku_draugi

Atkal ir pienācis brīdis, kad pašvaldības speciālistu komisija dosies aplūkot novada ģimenes mājas, viensētas, daudzdzīvokļu namu pagalmus un uzņēmumu teritorijas, lai izvēlētu pašus skaistākos un sakoptākos īpašumus ar čaklākajiem saimniekiem.

Sakoptība ir nozīmīga ikvienas vietas vizītkarte, kas jau iztālēm liecina ne tikai par saimnieka gaumi un rocību, bet arī par līdzatbildības apzināšanos, ka lielie un mazie, valsts un privātie, sakoptie un nesakoptie īpašumi kopā veido kaut ko vienu lielu un mums visiem nozīmīgu - pilsētas un novada vizuālo tēlu. Mēs dzīvojam novadā, kur ik dienas neapstājoties cauri izbrauc tūkstošiem cilvēku. Daudziem no viņiem šīs dažas minūtes un tajās redzētais ir vienīgā liecība par Salaspili, un no šiem mirkļu iespaidiem radītais stāsts par mūsu novadu jau aiziet pasaulē kopā ar šo cilvēku – tā pirms 4 gadiem teica Botāniskā dārza direktors un Salaspils novada domes deputāts Andrejs Svilāns, raksturojot pasākuma nozīmīgumu.

Apzinot Salaspils novada sakoptākos īpašumus, iedzīvotāji un uzņēmēji tiek iesaistīti kopīgā darbā - novada vizuālā tēla un atpazīstamības veidošanā. Un šogad tas ir īpaši svarīgi, jo nākamā vasara Salaspilij būs sevišķi ziedoša – pie mums notiks gadskārtējais Latvijas Puķu draugu saiets.

1 puku_draugi_anspaks

Pirms nedēļas Raunā 40. Puķu draugu saieta laikā svētku rīkošanas stafete tika nodota Salaspilij. To pārņēma Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietnieks ekonomiskās un infrastruktūras attīstības jautājumos Raivis Anspaks:

“Tas ir liels gods un arī liels darbs, kas sagaida mūs visus – gan pilsētvides veidotājus un kopējus, gan ikvienas privātmājas saimniekus. Šogad konkursā sakoptākos īpašumus izvēlēsies pašmāju komisija, bet jau nākamvasar mūs visus kopā vērtēs visa Latvija. Šis pasākums labi izskan, un uz to sabrauc tauta no visas Latvijas. Tā ir skaista tradīcija, ar ko mēs padarām labāku un skaistāku mūsu novadu un visu Latviju. Un tagad jau arī Salaspilij ir ar ko lepoties, piemēram, Rīgavas dārzs, Doles sala, skaistie dārzi un jaukie īpašumi lauku teritorijā. Mums būs ko parādīt!”

Tomēr runa nav tikai Latvijas simtgadei veltītiem svētkiem, jo sakopta vide vispirmām kārtām ir nepieciešama mums pašiem. Sakoptā vidē iekšēji sakārtotāki un labāki kļūst arī paši cilvēki. Ir redzams, ka, konkursa iedvesmoti, iedzīvotāji tiecas padarīt skaistāku pilsētas un lauku ainavu Salaspils novadā. Tāpēc aicinām kritiski vai varbūt arī ne tik kritiski paskatīties uz sevi vai savu kaimiņu, pieteikties pašiem vai pieteikt kaimiņu skaistākos īpašumus konkursam. Šogad uzvarētāji saņems vērtīgas, dārzā noderīgas balvas, kas palīdzēs labāk sagatavoties nākamās vasaras Puķu draugu saietam. Tos sagaidot, darbošanās būs ne tikai skaistāko dārzu saimniekiem, bet arī mājražotājiem, vietējiem stādu audzētājiem, ēdinātājiem, dziedātājiem un dejotājiem, jo svētku programmā tradicionāli tiek iekļauta dārzu un interesantāko tūrisma objektu apskate, amatnieku un stādu audzētāju tirgus, vietējo un viesmākslinieku koncerti, kā arī daudz citu aktivitāšu.

1 puku_draugi_svilans_ramitiAndrejs Svilāns, NBD direktors, Salaspils novada domes deputāts:

"Puķu draugu saiets ir vērtējams kā tautas kustība, kas sākās absolūti neformāli, un šogad Raunā notikušie svētki jau bija četrdesmitie pēc kārtas. Viss sākās Nīgrandē pie Dzidras Smiltnieces, tā dēvētās saieta “krustmātes”, savukārt “krusttēvs” bija toreiz un ir joprojām mežvīteņu kolekcionārs no Siguldas Aivars Irbe. Uz šiem saietiem sabrauca cilvēki, kuri interesējās par dārziem un ne tikai – tolaik tam bija arī savs politiskais piesitiens. Tagad jau 40. reizi tas pulcēja dārzkopjus un augu kolekcionārus no visas Latvijas, izvēršoties par masu svētkiem, jo pērn Dobelē bija 1600 dalībnieku, šogad Raunā jau 2000, un, ja runājam par nākošo gadu Salaspilī, tad, ņemot vērā Rīgas tuvumu, šis skaitlis varētu būt daudz lielāks.

Šie ir vieni no savas nozares grandiozākajiem svētkiem Latvijā, jo jāņem vērā, ka jau kopš 20. gadsimta sākuma Latvijas dārzkopji bija slaveni gan cariskās Krievijas Eiropas daļā, gan arī vairāk uz Rietumiem, tātad tradīcijas ir jau senas un pieredze liela.

Šiem svētkiem mums ir jāgatavojas, gan domājot par savu publisko telpu - apstādījumiem, gan katram par savu individuālo dārzu vai piemājas teritoriju, jo interesenti sabrauks no visas Latvijas."

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis