Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Notiks Daugavas dzelmē zudušajām mājām veltītā tēlniecības ansambļa atklāšana

tante

Acis nu jau pieradušas pie milzīgā ūdens klaida, bet prāts vēl atgādina – reiz te dzīvoja zvejnieku, plostnieku un pārcēlāju dzimtas, kas cēla mājas, ierīkoja dārzus, apsēja laukus un ik rītu aizgāja līdz Daugavas krastam, lai redzētu, kāds šodien ūdens, ”nāks nēģis vai nē”. Taču tāpat kā laši, vimbas, nēģi un taimiņi nekad neatradīs ceļu uz nārsta vietām, arī simtiem Daugavas krastu ļaužu nav vairs ceļa uz mājām.

(Daina Lasmane)

Tomēr bijušo dolēniešu atmiņas par savām mājām dzīvo arī šodien. Tās iemiesojušās akmenī un nu ir atgriezušās Doles salā.

Aicinām visus interesentus 9. jūnijā plkst. 12.00 uz Daugavas dzelmē zudušajām mājām veltītā tēlniecības ansambļa atklāšanu Daugavas muzeja parkā.

Doles salas atbalsta fonds

 

elfla logo

Pasākums tiek organizēts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai pasākuma "Darbības īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības statēģiju" ietvaros realizējot projektu "Piemiņas vietas izveide mājām, kuras tika likvidētas Rīgas HES celtniecības laikā" (projekta identifikācijas Nr. 16-04-AL25-A019.2201-000004).

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis