Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Lai dzīvo svētki!

Salaspils svetki_2016_102

Ar Ezerkauliņu pusmaratonu, dziesmām un dejām, gājienu un krāšņu uguņošanu nosvinēti kārtējie Salaspils novada svētki, kuru kulminācijas diena bija 28. maijs, bet pasākumi sākās jau 21. maijā ar Muzeju nakti. Visas nedēļas garumā salaspiliešiem un novada viesiem bija iespēja baudīt svētku plašo programmu- koncertus Aconē un Saulkalnē, Nacionālo Bruņoto spēku bigbenda, JDK “Ūsiņš”, vokālā ansambļa “Vālodzīte” un trio “Vējā” koncertu Rīgavas dārzā, jautro dziesmu spēli “Īsa pamācība mīlēšanā”, kur uz skatuves redzējām Dailes un Nacionālā teātra aktierus, bet ar savu lielisko koncertprogrammu, kā ierasts, mūs priecēja “Buru” lielie un mazie dejotāji. Arī šogad pirms svētkiem suminājām labākos skolēnus un skolotājus. Šis mācību gads ir vainagojies ar panākumiem 120 skolēniem un 65 pedagogiem. Tāpat šogad svētku laiks īpaši zīmīgs bija mūsu bibliotēkai, kura 25. maijā svinēja 70 gadu jubileju. Savukārt Mūzikas un mākslas skolas labākie kāpa uz skatuves, lai pārsteigtu savus vecākus, radus un draugus ar mācību gada laikā apgūto.

Salaspils svetki_2016_165

28. maija rīts aizsākās ar Ekumēnisko dievkalpojumu Salaspils Romas katoļu baznīcā, bet jau pēc pāris stundām Salaspils ielās devās pusmaratona dalībnieki. Iedzīvotāju atbalstīti, skrējēji devās 5 kilometru “Saulkalne S” skrējienā, 10,55 kilometru “Knauf” skrējienā, bet izturīgākie sevi pierādīja “Ezerkauliņu” pusmaratona distancē. Tāpat par uzvarām cīnījās paši mazākie, kuriem bija jāpieveic 700 metru “Druvas” skrējiens. Īstena jautrība valdīja stadionā, kur notika dažādas radošās darbnīcas (par to lielum lielais paldies bibliotēkai, Daugavas muzejam, TIC, Sociālajam centram un Dienas centram), “mazā stiprinieka” stafetes, makšķernieku biedrības aktivitātes, kā arī foto orientēšanās akcija “Stikla skrējiens”.

Šogad svētkus svinēja arī Zinātņu akadēmijas ciematā, kur Miera ielā 25 notika Salaspils novada sabiedriskā labuma fonda sportiskās un radošās aktivitātes “Dienvidu Mierā”. Kamēr vieni andelejās, tikmēr dāmas bija pagatavojušas ne vien garšīgas, bet arī skaisti izdekorētas kūkas.

Salaspils svetki_2016_054

Viens no šī gada jaunumiem un noteikti arī viens no iespaidīgākajiem svētku momentiem bija “Stuntfighters” moto šovs pie stadiona. „Stuntfighters” komanda ir streetbike freestyle pamatlicēji Latvijā ar 10 gadu pieredzi, kuri ir uzstājušies vairāk nekā 100 dažādos šovos 15 valstīs, sākot no korporatīvajiem pasākumiem, izstādēm, auto un moto pasākumiem līdz pilsētu svētkiem, dažādiem festivāliem un Formula 1 atklāšanas šovam. Lielisko šovu bija iespēja vērot arī Salaspils novada svētku apmeklētājiem.

Motošovs arī ievadīja svētku gājienu, kurā no sporta nama līdz domei devās gan mūsu iestādes, gan biedrības. Priecē, ka katrs kolektīvs bija īpaši piedomājis, kā izcelties un sevi parādīt pēc iespējas spilgtāk un radošāk gan ar krāšņiem tērpiem, gan sev raksturīgiem aksesuāriem, asprātīgiem saukļiem un izpušķotām tehnikas vienībām. Katru kolektīvu ar ovācijām sagaidīja svētku apmeklētāji, tādējādi parādot, ka gājiens bija patiesi izdevies. Ikdienā mēs varbūt nemaz nemanām, cik daudz iestādes un biedrības mums ir, cik ļoti radoši un vispusīgi mēs esam.

Salaspils svetki_2016_124

“830 gadi ir liela laika upe, kas mūs šķir no tās dienas, kad Salaspils pirmo reizi tika minēta rakstos. Šodien mēs redzējām citu upi, kas bija pilna krāsu, emociju un spēka. Skatoties gājienu, mani pārņēma neizsakāms lepnums un prieks par mūsu lieliskajiem cilvēkiem un kolektīviem. Visu nedēļu esam veltījuši savai pilsētai. Paldies visiem, kas ir palīdzējuši svētku tapšanā, pilsētas sakārtošanās. Bet šodien es gribu teikt- pietiks strādāt, lai tā būda rūc,“ atklājot vakara programmu, klātesošos uzrunāja domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, uz skatuves aicinot arī mūsu viesus no Veliševas Polijā, Finspongas Zviedrijā un Finstervaldes Vācijā. Sadraudzības pilsētu pārstāvji atzina, ka ar katru viņu vizītes reizi Salaspils aug un attīstās arvien vairāk. Viesi bija sajūsmā gan par Rīgavas dārzu, gan Daugavas muzeju, pludmali, memoriālu un mūsu novada svētkiem. Neskatoties uz karsto laiku un piesātināto pasākumu programmu, Finsopngas un Finstervaldes dāmas labprāt piedalījās pusmaratonā, skrienot piecu un desmit kilometru distances. Pēc oficiālajām uzrunām varēja sākties vakara pasākums, ko vadīja aktieris Kristaps Rasims. Uz lielās skatuves kāpa un skatītājus priecēja grupas “Iļģi”, “Elektrofolk”, “Neaizmirstulītes un Laimis Rācenājs”, savukārt Rīgavas dārzā varēja no sirds izdejoties zaļumballē “Zaļo galmu kapellas” pavadījumā.

Pirms svētkiem aicinājām jūs izteikt savu novēlējumu Salaspilij mūsu Facebook kontā. Paldies par daudziem, sirsnīgiem vārdiem! Par iedvesmojošo un oriģinālo novēlējumu no kafejnīcas “Groziņš” torti saņēma Lana Liepiņa, kura novēlēja:”830. Tas ir daudz. 800 briedumam.20 pieredzei. 10 izaugsmei. Nākamajiem 830 novēlu 10% veiksmes, 10% sapratnes, 10% izaugsmes, 10% sirds gudrības, 20% draudzības 40% mīlestības. Salaspilij tādu sparu, kas uz priekšu velk ar varu!!!”

Salaspils svetki_2016_114

Paralēli šiem pasākumiem aiz domes ēkas pulcējās aso izjūtu cienītāji, jo šeit jau trešo reizi Salaspilī norisinājās spraigās “Ring striker” sacensības, ko organizē Salaspils cīņu klubs. Turnīrā piedalījās Salaspils cīņu kluba sportisti-gan iesācēji, gan nopietnāki vīri un viņu pretinieki no Rīgas, Jūrmalas un Ogres. “Cīņas bija spraigas un mājiniekiem tās noslēdzās ar "pozitīvu bilanci". Īpaši gribētos atzīmēt Jāņa Jodzēviča panākumus, uzvarot 4 vīru sacensībā. Kauss par labāko cīņu šoreiz salaspilietim Matīsam Treibaham, kurš otrajā raundā ar tehnisko nokautu vinnēja savu pretinieku, parādot lielisku tehnikas un īsta cīnītāja rakstura apvienojumu, “ stāsta Salaspils cīņu kluba trenere Agnese Boža. Nākamais “Salaspils Ring striker” turnīrs paredzēts 19. novembrī.

Pusnakti svētku svinētāji sagaidīja ar krāšņu uguņošanu, un dejas turpinājās ar “Neaizmirstulītēm un Laimi Rācenāju” un “Flames & The Roltones”. “Šogad svētki noritēja necerēti veiksmīgi - bez lielām kļūdām vai ārkārtas situācijām. Darbi bija precīzi saplānoti, un katrs ķēdes posms darbojās augstākajā līmenī. Par to tiešām liels paldies visām iesaistītajām pusēm - Komunālajam dienestam, policijai, kultūras iestādēm, kolektīviem, sporta namam, arī individuālajiem aktīvistiem! Svētkos atkārtojām iepriekšējos gados popularitāti guvušos notikumus - pilsētas pusmaratonu, Mazā stiprinieka aktivitātes, iestāžu radošās darbnīcas,  svētku tirdziņu, koncertus u.c., tāpat arī ieviesām jaunumus- bijām iepriecināt novada attālākos iedzīvotājus Aconē, Saulkalnē, Dolē, parādījām salaspiliešiem labākos Latvijas motobraucējus ar Stuntfighter šovu, noorganizējām lielisku gājienu, vairākus brīnišķīgus pasākumus jaunajā Rīgavas dārzā u.c. Manuprāt, svētki šogad bija īpaši bagātīgi - pasākumu bija tiešām daudz un dažādām auditorijām - ceru, ka iedzīvotāji to novērtēja. Mēs strādājam un cenšamies, lai sagādātu lieliskus svētkus jums, salaspilieši,” saka svētku koordinatore Indra Trofimoviča.

Uz tikšanos nākamgad!

Fotogalerija

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis