Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Svinīgā pasākumā tikušās stiprākās ģimenes

4 gjimenes_diena

15. maijs kalendārā šogad iekrāsojies sārts (kā nekā svētdiena), taču tai pat laikā Vasarsvētki un Starptautiskā ģimenes diena. Latvijā Ģimenes dienu atzīmē kopš 2008. gada, un tās mērķis ir godināt ģimeni un aicināt iedzīvotājus aizdomāties par tās lielo nozīmi cilvēku ikdienā, attiecībās un dzīvē. Salaspils novadā šos svētkus svin jau piekto gadu, šajā laikā pārdzīvojot dažādas šo svētku formas, sākot no daudzbērnu ģimeņu sveikšanas, dziedošo ģimeņu un dziesminieku koncertiem, bet nu jau otro gadu pēc kārtas kā galvenais akcents tiek likts uz stipru ģimeņu, kas laulībā nodzīvojusi 25, 30 un vairāk gadus, godināšanu.

Šogad kultūras namā „Rīgava” suminājām piecas ģimenes, kuras svinībām bija pieteikuši viņu ģimenes locekļi – Ilmu un Andri Plociņus ar 25, Jeļenu un Voldemāru Burovus ar vairāk kā 25, Irēnu un Konstantīnu Kramarovus ar vairāk kā 35, Gitu un Vladimiru Feiferus ar 40, bet Ainu un Jāni Zeimuļus ar 50 laulībā nodzīvotiem gadiem. Katru ģimeni pašvaldības vārdā sveica Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars un priekšsēdētāja vietniece Malda Caune, pasniedzot goda rakstu, ziedus un dāvanu. Šoreiz dāvājām mākslinieces Intas Savickas autordarbus – melnajā keramikā darinātus traukus ar apelsīniem, kas simbolizēja laulātos un viņu bērnus. Ģimenes ar īpašu veltījumu dziesmā sveica Inita Āboliņa un Normunds Ķietis no grupas „Lauku muzikanti”. Laulātie un viņu ģimeņu locekļi nebija mudināmi laisties deju solī, fotografēties kopā ar dzimtām un vienkārši būt svētku reizē kopā svētdienas vakarā pie balti klātiem galdiem.

Viss ģeniālais ir vienkāršs, un viss vienkāršais ir ģeniāls. Vienkārši ģeniālais Alberts Einšteins vaicājumā par viņa laulības laimes noslēpumu atbildējis ģeniāli vienkārši: ''Kad mēs precējāmies, mēs noslēdzām vienošanos- mūsu kopdzīves laikā es būšu tas, kurš pieņems visus lielos lēmumus, un mana sieva būs tā, kura pieņems mazos lēmumus. Visus šos 50 gadus mēs esam stingri pieturējušies pie šīs vienošanās. Tas ir mūsu ilgās laulības noslēpums. Un arī tas, ka šo 50 gadu laikā mūsu ģimenē nav bijis neviens liels lēmums.''

Malda Caune īpaši atzīmēja šo svētku nozīmīgumu, uzsverot to, ka ģimene ir tā vieta, kur vienmēr būsi saprasts, atbalstīts un atradīsi savu miera ostu. Šis pasākums noteikti ir ieņēmis savu vietu, lai to katru gadu novadā svinētu un apsveiktu stiprākās ģimenes, kā piemēru mūsu jaunajai paaudzei. Protams, teica paldies vārdus Ievai Grasai par tradīcijas iedibināšanu un vairāku gadu svētku kopā vadīšanu, paldies arī Agnesei Reķei, kas ar savu izdomu, brīnišķīgo režiju un siltajiem, mīļajiem vārdiem spēj iekustināt jebkuru.

Šo svētku iedibinātāja Salaspilī Ieva Grasa ir pārliecināta, ka ģimene ir skaistākais, bet pacietību prasošākais darbs pasaulē, kas tās veidotājiem dāvā prieku, mīlestību un gandarījumu, un mums ir pienākums katru gadu atgādināt par to, ka ir stipras ģimenes, kurām ir vērts līdzināties.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis