Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Ar Līvzemes ielas gulbi viss ir kārtībā!

Laba ziņa!
Vetārsti gulbim ir snieguši palīdzību un atbrīvojuši no auklas. Ar putnu viss ir kārtībā, un viņa (jo tā esot gulbju meitene) jau šovakar atgriezīsies pie sava drauga un savā ligzdā.
Paldies VUGD vīriem un Beinerta klīnikas dakteriem par gulbja glābšanu, kā arī tiem iedzīvotājiem, kas pamanīja nelaimē nonākušo putnu, nebija vienaldzīgi un ziņoja!
 
Jau rakstījām, ka šopavasar mūs arī Līvzemes ielas dīķos priecē gulbju pāris, kas šeit ir apmeties uz dzīvi un nu jau perē jauno paaudzi. Pavasarīgais zaļums, strūklaka un skaisto putnu pāris patīkami rotā pilsētas ainavu.
Taču šodien pie dīķiem strādāja VUGD vīri, jo palīdzība bija nepieciešama gulbim, kas bija sapinies stingrā auklā.
Glābēji centās noķert putnu un nogādāt veterinārajā klīnikā, lai tam sniegtu palīdzību. Tas nebūt nebija viegli, jo otrs gulbis to uzmanīja un sargāja. Tomēr beigās tas izdevās. Nu atliek gaidīt un cerēt, ka putns atlabs.
Salaspils novadā makšķerēšana publiskajās ūdenstilpēs nav aizliegta, nepieciešama vien makšķerēšanas karte. Tomēr aicinām makšķerniekus būt godprātīgiem un parūpēties, lai viņu darbība nekādā mērā nenodarītu ļaunumu dabai, tai skaitā neatstāt makšķerēšanas vietās ne sabojātu inventāru, ne arī cita veida atkritumus. Tāpat aicinām ūdensputnu barotājus neatstāt pie dīķiem tukšos maizes maisiņus, bet izmest tos atkritumu tvertnēs, un atcerēties, ka gulbji ir ne tikai cēli un graciozi, bet arī ļoti spēcīgi un nikni trauksmes gadījumos. Priecāsimies, bet arī saudzēsim un respektēsim tos!
 
 
 
DSC04849
 
DSC04844

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis