Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

8. maijā Salaspils memoriālā notiks piemiņas brīdis

Ik zemes pēda te ir rētām klāta,
Un dvēseles caur zāļu saknēm sauc
To maksu neaizmirst, kas samaksāta,
Lai mums zem saules mierā dzīvot ļauts.”
K.Skujenieks

Salaspils ir viena no tām vietām Latvijā, kur saglabājies visvairāk liecību par vēstures drūmākajām lappusēm dažādos laika posmos, īpaši – par Otro pasaules karu. Vietā, kur Otrā pasaules kara (1941.-1944.g.) laikā atradās ieslodzīto nometne, kurā bija ieslodzīti vairāki tūkstoši cilvēku no visas Eiropas, tagad ir izveidots Salaspils Memoriāls.

8.maijā pulksten 12.30 Salaspils Memoriālā notiks nacisma sagrāvei un Otrā pasaules kara upuru piemiņai veltīts brīdis, kurā piedalīsies arī Latvijas Republikas Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Piemiņas brīža laikā klātesošos uzrunās Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, Salaspils skolēnu lasījumos izskanēs aculiecinieku atmiņu fragmenti, tiks nolikti ziedi.

Piemiņas brīdī aicinātas piedalīties Ārlietu un Aizsardzības ministrijas, ārvalstu vēstniecības, vēsturnieki, dažādas nacionālo minoritāšu biedrības (krievu, poļu, ukraiņu, baltkrievu, lietuviešu u.c.) un aktīvākās Salaspils novada biedrības, Salaspils draudzes, kā arī Salaspils un Rīgas skolas (abas Salaspils vidusskolas, Rīgas 72.vidusskola, Rīgas Lietuviešu vidusskola). Pasākumā piedalīsies arī diriģents Ints Teterovskis ar koriem "Balsis" un "Lōja", Ogres jauniešu koris un Salaspils Mūzikas un mākslas skolas koris.

1945. gada 8. maijs ir ļoti nozīmīga diena gan Latvijas, gan visas pasaules vēsturē. Tā ir diena, kad Eiropā beidzās karš un iestājās miers. Šajā dienā atceramies nacisma un Otrā pasaules kara upurus un noliecam galvas visu šajā noziegumā bojā gājušo piemiņai.

 

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis