Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Saticīgus Ziemassvētkus un darbīgu Jauno gadu!

Dārgie novadnieki!

Katrā gadu mijā atskatāmies uz aizejošo un domājam par nākamo. Mūsu mājās – Salaspils novadā 2014. gads bija vairāk darbu iesākšanas nekā pabeigšanas gads. Tieši šajā gadā veicām priekšdarbus novadam ļoti nozīmīgu projektu realizācijai.

Esam noslēguši līgumu par skolas jaunā korpusa un baseina būvniecību Ceru ielā 1 un ceram uz veiksmīgu ēkas rekonstrukcijas pabeigšanu 2015. gadā.

Esam noslēguši līgumu par Miera ielas posma rekonstrukciju no Rīgas ielas līdz Bioloģijas institūtam, jau 2015. gadā radot kvalitatīvu vidi gan gājēju, gan transporta kustībai. Tas būs īpaši nozīmīgi mūsu jaunā tūrisma informācijas centra darbībai – atdzīvināsim Veco Salaspili starp staciju un Botānisko dārzu.

Esam saņēmuši arī solījumu no Latvijas Valsts ceļiem par Miera ielas atlikušās daļas uzlabošanu nākamajā gadā. Izpildot mūsu kopējo apņemšanos, iegūsim pilsētai tik nozīmīgo Miera ielu jaunā izskatā. Vecajā gadā uzbūvējām jaunu ceļu līdz Doles stacijai, iekārtojot arī ērtu auto stāvvietu pie otra lielākā transporta mezgla novadā.

Vēl šajā gadā uzsākām vērienīgu publiskās telpas labiekārtošanu ar uzdevumu aptvert visas lielākās pilsētas daļas. Ķesterciemā jau labiekārtojamiem skvēriem pie kultūras nama „Enerģētiķis”, bibliotēkas un sporta halles šogad pievienojās aktīvās atpūtas zona Silavā – mūsu „Meža parks”. Šogad iesākām un nākamajā gadā pabeigsim aktīvās atpūtas laukumu Miera/Dienvidu ielu rajonā – mūsu „Dienvidu parku”. Esam nobeiguši iepirkuma procedūru, slēdzam līgumu un uzsāksim izbūvēt pie „Rīgavas” mūzikas un mākslas dārzu ar nelielu estrādi. Tad, kad „skvēru loks” tiks pabeigts, atliks tikai salaspiliešiem apciemot vienam otru dažādos mūsu pilsētas rajonos.

Šogad īpaši aktīva ir bijusi mūsu sporta dzīve. Līdz ar jaunās sporta halles nodošanu esam radījuši lieliskus apstākļus sportotgribētājiem. Kā pirmie valstī ieviesām jaunu finansiālo atbalsta modeli tām sporta biedrībām, kuras organizē nodarbības bērniem un jauniešiem. Tagad katra no vairāk kā desmit atbalstāmajām sporta biedrībām dažādos sporta veidos saņem pašvaldības dotāciju sešu eiro apmērā mēnesī par katru trenēto audzēkni. Izmaksu palielinājums, acīmredzot, radījis pozitīvu efektu – mūsu sporta klubos nodarbojas vairāk kā 500 bērnu. Pieskaitot Salaspils sporta skolas audzēkņus, skaits tuvojas 800. Nākamajā gadā sporta halle jāaprīko ar tribīnēm, nodrošinot arī nozīmīgu starptautisku sporta notikumu rīkošanu Salaspilī.

Spilgtā atmiņā palikuši pilsētas svētki, kurus šogad svinējām jaunā vietā – laukumā pie sporta halles. Ar lielu gara spēku un apņēmību jau tradicionāli novembrī gājām 11. novembra gājienā – lielākajā kāds līdz šim noticis Salaspilī. Mūs priecēja mūsu pašdarbnieki – deju grupa „Buras” ar jaunu koncertuzvedumu, tautas deju kolektīvs „Ūsiņš” ar lielisku sniegumu savā jubilejas gadā, kā arī daudzi citi gan mazi, gan lieli. Augstā mākslinieciskā līmenī izskanēja mūsu kora „Lōja” organizētā Dziesmu diena, kas veltīta kora dziedāšanas 135. gadadienai Salaspilī.

Ziemassvētkos un gadu mijā pateicos visiem, kuri ar savu darbu, ieinteresētību un klātbūtni sekmējuši mūsu novada panākumus – maniem kolēģiem domniekiem, pašvaldības administrācijas, iestāžu un kapitālsabiedrību darbiniekiem, kā arī visiem jums, salaspilieši, par līdzdarbošanos un sapratni. Saticīgus, priecīgus Ziemassvētkus un darba pilnas rokas nākamajā 2015. gadā!

Jūsu Raimonds Čudars

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis