Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Svētkus uzsākām ar ekumenisko dievkalpojumu un “Draudzības apļa” atklāšanu

1 aplis

Novada svētkus šogad atzīmējām vairāk nekā nedēļu, parādot, cik daudz talantu mums ir un cik saliedēti esam. Kā apliecinājums tam bija ik vakara pasākumi, kur uzstājās dažādu paaudžu un stilu dziedātāji un dejotāji, varēja baudīt teātra izrādes un sportot. Tik tiešām- Salaspils dzied, dejo un spēlē!

Tomēr kā allaž par kulminācijas svētku dienu uzskatāma sestdiena, kas tradicionāli iesākas ar ekumenisko dievkalpojumu Romas katoļu baznīcā. Arī šogad aizlūgt par novadu visus interesentus aicināja luterāņu mācītājs Guntars Žīgurs un katoļu priesteris Gaitis Dubults.

“Šodien teju pēc Kristus Debesbraukšanas  dienas notiek Salaspils novada svētki. Mēs esam sapulcējušies šai dievnamā, lai lūgtos par daudzām vajadzībām. Par savu zemi, pilsētu, sētu, namu, ģimeni, bērniem, vecākiem, vecvecākiem, cerībām un mīlestību. Kristus saka, ka Viņa sekotāji ir zemes sāls. Domāju, ka Viņš ar to arī aicina savējos būt par tiem, kuri nes labumu, svētību, spēku, labu darbu un labas vērtības - lai katrā zemē, katrā valstī, katrā tautā un katrā pilsētā, katrā novadā būtu pēc iespējas vairāk ļaužu, kuri dara novadu vērtīgu, interesantu, cilvēcisku, gaišu, garīgu, labestīgu, u.c. Sena kristiešu gudrība vēsta, ka zemi svētīgu vai nesvētīgu dara cilvēki, kuri to apdzīvo. Tas nozīmē, ka Salaspils novads kā jauka un labvēlīga vieta ir pateicoties šejienes iepriekšējo paaudžu iedzīvotājiem. Mēs esam nākuši viņu labajā vidē. Vēl Kristus saka, ka mēs varam būt gaisma un pilsēta kalnā. Tas patiesi būtu ideāls zīmols arī Salaspilij: Salaspils - pilsēta kalnā... Domāju, ka šajā novadā arī ir daudz gaišā un daudz gaismas. Šejienes ļaudis var lepoties ar savām kultūras vērtībām un ar savām vēsturiskajām garīgajām vērtībām. Tikai ar šīm kultūras un garīgajām vērtībām ir tā, ka tās vajag kopt un dzīvot tajās. Tās nav kā īpašas labas grāmatas, kuras iegādājies un tad ieliec plauktā. Pat grāmatas vispirms vai nedaudz vēlāk vajag izlasīt, tad to vērtība kļūst par Tavu vērtību. Garīgās vērtības kļūst par cilvēka vērtībām tikai tad, kad sāk dzīvot saskaņā ar tām un rīkoties saskaņā ar tām,” savu ceļamaizi svētkiem deva mācītājs G. Žīgurs.

Svētku ietvaros Salaspilī viesojās sadraudzības pilsētu pārstāvji no Polijas pilsētas Veliševas un Vācijas pilsētas Finstervaldes, kuri ar patiesu prieku izbaudīja gan svētku programmu, gan viesojās mūsu iestādēs. Viena no šādām izzinošām un interesantām vizītēm notika “Salaspils Siltumā”, kur viesi apskatīja ražošanas iekārtas un topošo saules kolektoru lauku. Viesi uzzināja, kā tiek organizēts siltumenerģijas ražošanas process un kādi modernizācijas pasākumi tika veikti, lai sasniegtu pasaules mēroga atzinību. Tika pārrunāta arī centralizētās siltumapgādes loma siltumapgādes pakalpojuma nodrošināšanai pašvaldībā.

Pirms svētku gājiena, kurā vienojās iestādes, pašdarbības kolektīvi, sporta biedrības un ne tikai, notika vēl kāds svinīgs pasākums kopā ar mūsu sadraudzības pilsētu delegācijām, proti, “Draudzības apļa” atklāšana. Nu jau gadu varam braukt pa jaunizveidoto Lauku ielas apli, kur savienojas četras ielas. Līdzīgi kopīgai draudzībai un sadarbībai ir apvienojušās arī četras pilsētas – Finsponga Zviedrijā, Finstervalde Vācijā, Veliševa Polijā un mēs, Salaspils.

Pilsētu nosaukumi un to ģerboņi skatāmi kā dekors uz puķu dobju ieskauta apgaismes staba. Un ne tikai tas vien simbolizē nu jau vairākus gadus ilgstošo mūsu pilsētu sadarbību. Pagājušajā gadā uz Ceru ielas 5. nama sienas tapa vēl viens šīs draudzības apliecinājums – mākslinieka KIWIE veidotais sienas gleznojums, kur skatāmi četru plaukstu ieskauti draugu pilsētu ģerboņi.

Novada svētku diena bija lieliski piemērota, lai parādītu, ka salaspilieši ciena savus sadarbības partnerus un lepojas ar tiem. Viesus “Draudzības aplī” sveica jauktais koris “Elpa” ar Polijā iemīļotu patriotisku dziesmu un Finstervaldes dziedoņu himnu, kā arī ar populārām latviešu tautas dziesmām. Viesi bija patiesi sajūsmināti par skaisto sienas gleznojumu un viņu pilsētām izrādīto cieņu. Jāpiezīmē, ka arī mūsu draugi atzīmē pilsētu sadarbību: pie Veliševas robežas uzstādīts mūsu novada ģerbonis, savukārt Finstervaldē jaunizbūvēta iela nosaukta Salaspils vārdā un tā arī saucas - “Salaspils iela”. Savukārt Veliševas un Finstervaldes pārstāvji, atzina, ka ir patiesi lepni, ka daļa no viņu pilsētas ir arī Latvijā un tieši Salaspilī.

Nams Ceru ielā 5, uz kā sienas tapa gleznojums, ir privātīpašums, tāpēc īpašs paldies jāsaka apsaimniekošanas uzņēmuma “Tilderu nami” vadības pārstāvjiem Staņislavam Ļitvakam un Oļegam Poļiščukam par atsaucību un sadarbību ar pašvaldību. 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis