Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Skvērā pie stacijas būs pilsētas pulkstenis

pulkstens2

Domājams, ne viens vien no mums reiz ir norunājis tikšanos pie “Laimas” vai kāda cita pulksteņa, jo pilsētu laikrāži kalpo ne tikai kā objektīvi laika rādītāji, bet arī kļūst par pilsētu simboliem. Tad nu augusta beigās arī salaspilieši varēs norunāt tikšanos pie pulksteņa, jo ir uzsākta tā būvniecība. Protams, arī vieta ir izvēlēta lieliski. Kur gan citur objekts tik harmoniski iederētos, ja ne sakoptajā skvērā pie stacijas? Līdzās ērtajiem soliņiem un allaž krāšņajām dobēm un kokiem pulkstenis būs lielisks papildinājums ainavai.

Tā būvniecība ir uzsākta jūlijā, un pašvaldība šim mērķim ir atvēlējusi 42 tūkstošus eiro. Darbu ietvaros tiek veikta esošā seguma demontāža, būvbedres izrakšana, pulksteņa pamatu izbūve un tā uzstādīšana, bruģakmens ieklāšana, vides sakopšana un citi darbi. Pulkstenis sastāv no trim augstuma grupām, kurās ir arī termometrs.  Pulksteņa balsta kājas tiks izgatavotas no nerūsējoša tērauda kvadrātcaurulēm, kas apšūtas ar kapara loksnēm. Lai arī tumsā būtu redzams gan laiks, gan temperatūra, ciparnīcas būs izgaismotas. Projekta autori ir pieredzējuši arhitekti no uzņēmuma “Kvites”.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis