Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Simtgades karogs ir uzvijies debesīs

Latvijas dzimšanas dienu un visu svētku mēnesi Salaspilī spilgti iezīmēs viena no mūsu pilsētas dominantēm - ūdenstornis Daugavpils šosejas malā. Līdz šim tornis ir bijis tikai tehniska būve, taču šā gada svētku mēnesī tas kļūs par tālu pamanāmu un simbolisku akcentu Daugavas krastā.

1. novembra vakarā tornis iemirdzējās Latvijas karoga krāsās.

Idejas autore Salaspils novada domes ainavu arhitekte Daiga Veinberga atklāj: “Šis ir Salaspils vēstījums tuviem un tāliem viesiem, caurbraucējiem, bet it īpaši sava novada iedzīvotājiem- dāvana mums visiem Latvijas dzimšanas dienā. Torņa apgaismojums iekrāsos tumšās debesis un būs redzams gan skatā pāri Rīgas HES ūdenskrātuvei, gan braucot pa Rīgas-Daugavpils šoseju. To varēs vērot, gan atrodoties vakara pastaigā uz dambja, gan no Salaspils dzīvokļu logiem un pagalmiem.”

Izgaismojuma mākslinieciskās idejas autors – salaspilietis Andrejs Dubkovs, savukārt projekta tehniskais izpildījums tika nodots SIA “3 S” rokās.

Ūdenstornis atrodas pašvaldības SIA “Valgums S” teritorijā un pārziņā, un tieši šī uzņēmuma speciālisti ieguldīja lielu darbu projekta īstenošanā. Uzņēmuma vadītājs Ilgonis Igaunis ir gandarīts par paveikto un saka: “Lai visi redz, ka arī mēs Salaspilī svinam svētkus un dāvinām svētku sajūtu arī citiem!”

Klātesot pašvaldības vadībai un projekta īstenotājiem, gods “iedegt” karogu vienprātīgi tika dots jaunajiem salaspiliešiem Karlīnai un Adrianam. Šis notikums Latvijas simtgadē noteikti kļūs par vienu no spilgtākajām viņu bērnības atmiņām, par ko arī pēc daudziem gadiem stāstīt saviem pēctečiem.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis