Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspils veselības centrā tiek ieviesta e-kvīts

ekvits

Informējam novada iedzīvotājus, ka jau drīz SIA ''Salaspils veselības centrs” sāks izsniegt mūsdienīgu un funkcionālu maksājuma dokumentu - elektronisko kvīti jeb e-kvīti. Tādējādi jums vairs nebūs jāglabā čeki par saņemtajiem medicīnas pakalpojumiem papīra formātā, lai vēlāk iesniegtu Valsts ieņēmumu dienestam iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas atgūšanai. Saņemot jūsu piekrišanu, veselības centrs nosūtīs datus Valsts ieņēmumu dienestam.

Kas ir e-kvīts?

Veselības aprūpes jomā e-kvīts ir līdzvērtīgs maksājuma apliecinājums kases čekam un papīra kvītij. Tā ir elektroniski sagatavota kvīts ar Valsts ieņēmumu dienesta ģenerētu numuru. E-kvīts ir Valsts ieņēmumu dienesta akceptēta un pilnībā atbilst 2014.gada 11.februāra Ministru kabineta noteikumu Nr. 96 par “Nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu lietošanas kārtību” grozījumiem.

Kā tas notiks?

  • E-kvīts tiks sagatavota par katru darījumu (tāpat kā iepriekš kases aparāta čeki) un izsniegta jums papīra formā, to izdrukājot.
  • Jūsu dati e-kvītī tiks norādīti pēc pieprasījuma.
  • Veselības centra reģistratūras darbinieks jums lūgs parakstīt piekrišanas veidlapu par  datu kopā ar e-kvīts nosūtīšanu Valsts ieņēmumu dienestam.
  • Ja jūs būsiet sniedzis savu piekrišanu, tad veselības centrs nosūtīs Valsts ieņēmumu dienestam e-kvīti ar jūsu vārdu, uzvārdu, personas kodu un informāciju par saņemto ārstniecības pakalpojumu izmaksām. Dati tiks sūtīti reizi ceturksnī un automātiski tiks iekļauti iedzīvotāju gada ienākumu deklarācijas sagatavē, izdevumi par bērna ārstniecību tiks iekļauti bērna oficiālā aizgādņa gada ienākumu deklarācijas sagatavē.
  • Ja jūs nepiekritīsiet datu nodošanai Valsts ienēmumu dienestam, tad, iesniedzot deklarāciju, izdrukātā e-kvīts, kuru jūs saņemsiet pēc pakalpojuma apmaksas, būs manuāli jāievada EDS sistēmā vai jāiesniedz VID klātienē. Tikai tad šie izdevumi par ārstniecības pakalpojumiem tiks pievienoti iedzīvotāja gada ienākumu deklarācijai iedzīvotāju ienākuma nodokļa pārmaksas atgūšanai.

Mēs aicinām rūpīgi iepazīties ar sniegto informāciju par e-kvīts ieviešanu, būt saprotošiem un nebaidīties piekrist šai datu apstrādei, jo no tā ieguvēji būsiet jūs paši. Salaspils veselības centra darbinieki palīdzēs izprast jaunās pārmaiņas un atbildēs uz radušajiem jautājumiem.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis