Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspils tulpjukokam ziedēšanas jubileja

Nacionālā botāniskā dārza (NBD) trīsdesmitčetrgadīgais skaistulis uzplaucis desmito reizi.

Liriodendron tulipifera 014

Nosaukumu Ziemeļamerikas tulpjukoks (Liriodendron tulipifera) ieguvis ziedu dēļ, kuru forma un izmērs atgādina tulpes. Tie ir trīs līdz 10 centimetru diametrā, zaļgandzelteni ar oranžiem plankumiem, ar vieglu gurķu smaržu.

NBD tulpjukoks izaudzēts no sēklas, kas ievākta 1980. gadā ASV nacionālajā parkā „Great Smoky Mountains”, un pirmoreiz uzplauka, kad tam apritēja 24 gadi. Šī krāšņajam augam ir desmitā ziedēšanas vasara. Tulpjukoka ziedi atveras pakāpeniski, to krāšņumu varēs vērot divas trīs nedēļas. Dārzā apskatāms arī uzplaukušais Virdžīnijas sniegpārsliņu koks (Chionanthus virginicus) un īrisi, ziedus ver peonijas.    

Skaistuma baudīšanu nedēļas nogalē varēs apvienot ar noderīgu lietu iegādi. Ap 100 tirgotāju 14. jūnijā no pulksten 8 līdz 16 NBD gadatirgū gādās par to, lai apmeklētājiem būtu ko darīt dārzā vasaras ieskaņā un piedāvās papildinājumu Jāņu galdam.

 

Ilze Ķigure,
VZI APP „Nacionālais botāniskais dārzs”,
Izglītības un informācijas nodaļa

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis