Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspilī notiks LR Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas izbraukuma sēde

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija ir viena no Saeimas pastāvīgajām likumdošanas komisijām un strādā ar sociālās sfēras jautājumiem. Sociālā politika skar visu sabiedrību, tādēļ ir ļoti svarīgi izvērtēt pieņemto lēmumu ietekmi uz sabiedrību, kā arī to efektivitāti un pamatotību.

Sadarbība ar dažādām nevalstiskām organizācijām ne tikai uzlabo komisijas darba rezultātu, bet arī mazina neuzticēšanos nodrošina regulāru atgriezenisko saiti starp sabiedrību un valsti, tādējādi ļaujot likumu izstrādāšanā izvairīties no neprecizitātēm.

2. maijā Sociālo un darba lietu komisijas izbraukuma sēde notiks Salaspils novada domes zālē Līvzemes ielā 8, Salaspilī, tā sāksies plkst. 10.00.

Komisijas sēdē plānots izskatīt jautājumus par sociālā nodrošinājuma pabalstu apmēriem pilngadību sasniegušajiem 1. grupas nestrādājošajiem invalīdiem kopš bērnības, pilngadību sasniegušajiem 2. grupas nestrādājošajiem invalīdiem kopš bērnības, 1. un 2. grupas nestrādājošajiem invalīdiem (kuriem nav darba stāža).

Tāpat komisija spriedīs par transporta kompensāciju personām, kuras nevar pārvietoties ar sabiedrisko transportu.

Salaspils novada NVO cilvēkiem ar īpašām vajadzībām aktīvi iesaistās lēmumu pieņemšanas un likumu izstrādāšanas procesos, arī Komisijas sēdēs, piedāvājot savus priekšlikumus. Arī uz 2. maija sēdi salaspilieši ir sagatavojuši šādus ierosinājumus:

  1. Palielināt sociālā nodrošinājuma pabalstu, piemērojot procentus no valstī noteiktās minimālās algas apmēra attiecīgai mērķa grupai.
  2. Atbalstot augstāk minēto priekšlikuma punktu, virzīt jautājumu par grozījumiem valsts budžetā līdz šā gada septembrim.

Aicinu visus, kurus skar šis jautājums – personas ar invaliditāti, viņu piederīgos, asistentus un jebkuru, kam ir svarīgi atbalstīt invalīdu labklājību šodien un nākotnē, piedalīties Sociālo un darba lietu komisijas izbraukuma sēdē 2. maijā plkst. 10.00 Salaspils novada domes zālē Līvzemes ielā 8.

Malda Caune,
Salaspils novada domes priekšsēdētāja vietniece sociālajos jautājumos
tālr. 29132344, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis