Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Salaspilī godina totalitāro režīmu upuru piemiņu

08052019 10

8. maijs ir īpaša diena Salaspilij, Latvijai, pasaulei. Šajā dienā, atceroties Otro pasaules karu - šo pasaules lielāko traģēdiju, pieminot šī milzīgā nozieguma neizmērojamos upurus, noliecam galvas visu aizgājušo, visu kritušo un traģiskā nāvē svešumā aizrauto priekšā.

Godinot Otrā pasaules kara upuru piemiņu, Salaspils memoriālā notika svīnīga ceremonija, kurā piedalījās Latvijas Republikas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars un domes deputāti, ārvalstu diplomāti un ministriju pārstāvji, klāt bija arī nacionālo minoritāšu biedrību un sabiedrības pārstāvji un skolu jaunatne.

Svinīgais gājiens devās pie monumenta, kur joprojām dzirdami sirdspuksti. Uz melnā akmens tika nolikti ar dažādu valstu karogu lentām rotāti ziedu pušķi.

Pēc ziedu nolikšanas piemiņas brīdi atklāja Salaspils novada domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, norādot, ka mūsdienu populisma un politiskās nestabilitātes apstākļos, stāvot šajā upuru piemiņas vietā, domājot par viņiem, katru brīdi ir jāuzdod jautājums: vai esam izdarījuši visu, lai pieredzētais neatkārtotos, vai Eiropas demokrātijas un cilvēktiesību aizstāvības institūti darbojas, vai esam gatavi atpazīt un stāvēt pretī ļaunajam?

“Tā ir mūsu un visu nākamo paaudžu atbildība, “uzsvēra R. Čudars.

“Pēc pārdzīvotājām kara šausmām Eiropas valstis atdzima. Tās savu nākotni veido, balstoties demokrātiskajās vērtībās un cilvēktiesību pamatprincipos. Atceroties traģiskos Otrā pasaules kara notikumus, mēs nedrīkstam aizmirst, kāda ir samaksa, ja atkāpjamies no šīm vērtībām,” savā uzrunā uzsvēra ārlietu ministrs E. Rinkēvičs.

Ārvalstu diplomāti Daugavas muzeja direktora vadībā iepazinās arī ar jauno Memoriāla ekspozīciju kompleksa galerijā.

Pēc piemiņas brīža memoriālā Salaspils novada domes deputāti nolika ziedus arī pie pieminekļa bojāgājušajiem padomju karavīriem Salaspilī un brāļu kapos Rogās, Lazdu ielā un Vecajos kapos, kā arī Memoriāla teritorijā esošajos vācu karagūstekņu kapos.

Salaspils novada domes priekšsēdētāja uzruna Nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuru piemiņas dienā 2019. gada 8. maijā Salaspils memoriālā

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis