Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Rožu dienās Salaspilī – deju svētki un stādu gadatirgus

No 18. līdz 20. jūlijam Nacionālais botāniskais dārzs (NBD) svinēs puķu karalienes rozes vārda dienu. Svētku noslēguma dienā apmeklētāji varēs vērot koncertu, iegādāties stādus, amatnieku darinājumus, dažādus našķus un piedalīties radošajā darbnīcā.

Sestdien, 20. jūlijā, sadarbībā ar Salaspils novada domi un kultūras namu „Enerģētiķis” plkst. 12.00 botāniskajā dārzā notiks senioru deju kolektīvu sadancošanās svētku koncerts „Rozes tavam priekam”, kurā dalību pieteikuši vairāk nekā 10 deju kolektīvi no visas Latvijas. Koncertu vadīs Latvijas Radio balsis Sandra Glāzupa un Gunārs Jākobsons. Pēc koncerta paredzēta dārza ballīte kopā ar vokālo grupu “Ka tik ne tā” no Aizkraukles.

No plkst. 8.00 līdz 16.00 darbosies vasaras stādu gadatirgus, plkst.10.00 Dendrofloras nodaļas pētniece Dagnija Šmite vadīs ekskursiju savvaļas rožu kolekcijā, bet plkst. 11.00 Lakstaugu floras nodaļas zinātniskā asistente Ilma Nereta iepazīstinās apmeklētājus ar rozāriju (pulcēšanās ekskursijām – pie čūskegles).

Rozārijā darbosies arī radošā darbnīca, kurā ikviens varēs izmēģināt roku savas rozes zīmēšanā un piedalīties citās mākslinieciskās aktivitātēs.

Rožu dienās visiem, kuru vārdā vai uzvārdā ir rozes vārds, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, ieeja bez maksas.

VZI APP „Nacionālais botāniskais dārzs” Izglītības un informācijas nodaļas speciāliste Ilze Ķigure informē arī, ka šobrīd turpina ziedēt bagātīgā astilbju un liliju kolekcija, krāšņi izplaukuši flokši un pirmās hortenzijas. Vēl iespējams pagūt aplūkot brīnišķīgās ligulārijas, kuru lapas to formas un mīkstās virsmas dēļ mēdz saukt par ziloņa ausīm, helēnijas un jānīšus. Savukārt tradicionālie NBD gadatirgi notiks 17. augustā, 14. septembrī un 8. oktobrī

NBD pateicas visiem, kuri piedalījušies akcijā „Uzdāvini podu puķei!” un atnesuši lietotus plastmasas puķu podus, lai tos varētu atkārtoti izmantot stādu audzēšanai, un aicina botānisko dārzu atbalstīt arī turpmāk.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis