Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Roku rokā ar dzimteni - “Goda salaspilieša” titulu saņems Felicija Rimša

1 goda_spilsVēl tikai divas dienas, un ar plašu vērienu atzīmēsim mūsu Latvijas simtgadi. Ir pagājis tieši gadsimts, kopš 1918. gada 18. novembrī Tautas padomes sēdē Rīgā, tagadējā Nacionālā teātra telpās, svinīgi tika pasludināta Latvijas Republika. Tobrīd daudzi iedzīvotāji izpostītajā zemē vēl neticēja neatkarības iespējai, daudzi vēl nebija atgriezušies dzimtenē. Un tomēr – sapnis par neatkarīgu valsti ir piepildījies. Piepildījies, pateicoties stipriem cilvēkiem un visas tautas vienotībai.

Ir īpašs prieks, ka šogad “Goda salaspilieša” titulu pasniegsim cilvēkam, kurš ir vien septiņus gadus jaunāks par mūsu valsti, cilvēkam, kurš, tāpat kā mūsu valsts, ir piedzīvojis gan kara šausmas, izsūtīšanu, bet ticība labajam un dzimtenes mīlestība ir devusi spēku piecelties un iet uz priekšu. Tā ir salaspiliete Felicija Rimša.

“Mūsu omammai ir 93. Viņa ir dzīva vēstures liecība. Viens no piemēriem – esot ekskursijā “Stūra mājā”, Felicija Rimša bija otrs gids, kura stāstīja par piedzīvoto tieši šajā vietā, kur vēl saglabājusies arī viņas kamera. Atmiņas par izdzīvoto Felicija uzrakstījusi un nodevusi glabāšanā Daugavas muzejā. Mūsu omamma ir Salaspils patriote. Tālajā 1957. gadā, atgriežoties no Sibīrijas, Omskas apgabala, viņai nebija ļauts atkal apmesties savās mājās Kaunatas pagastā, tāpēc kopā ar mūsu opapu Anatoliju, divām meitām un dēlu ceļš atveda uz Salaspili. Vēlāk ar viņas nelokāmo gribu un iniciatīvu tika panākta Salaspils Katoļu baznīcas celtniecība,” par Feliciju ar īpašu sirsnību stāsta viņas mazmeitas Kitija un Sintija.

Felicija Rimša nav no čīkstētājām. Viņa ir lepna par savu ģimeni - bērniem, mazbērniem un mazmazbērniem, par savu katoļu draudzi, par Salaspili, kas iet līdzi laikmetam un kļūst arvien skaistāka. Ne velti Felicija Rimša arī Salaspili sauc par savu dzimteni, jo tieši šeit pirms 59 gadiem viņa ar vīru un trīs bērniem pēc izsūtīšanas rada mājas.

Savukārt mēs, salaspilieši, varam būt patiesi lepni, ka mums ir šādi novadnieki, kuri, neskatoties uz dzīves līkločiem, atrod spēku ticēt labajam un dot labo arī citiem. Felicija Rimša reiz ir teikusi: “Tos laikus palīdzēja izturēt Dieva žēlastība - vienīgais, kas deva veselību, spēku, izturību. Bez Dieva ziņas pat mats no galvas nenokrīt… Latvija man nozīmē otro māti. Latvija ir man vismīļākā un dārgākā pasaulē.”

Tieši pateicoties cilvēkiem, kuri par dzimteni runā ar tādu mīlestību, mēs šogad svinēsim savas valsts simtgadi. Paldies jums, Felicij!

Šovakar, 16. novembrī, svinīgajā pasākumā godināsim Feliciju Rimšu, kura pievienosies kuplajai “Goda salaspiliešu” saimei.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis