Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Paaudžu maiņa arī kultūras namā “Rīgava”

Šonedēļ k/n “Rīgava” ilggadīgais direktors Ēriks Miķelsons savu darba stafeti nodos nākamajai direktorei Indrai Trofimovičai, kuru līdz šim pazinām kā pašvaldības administrācijas kultūras metodiķi. Ēriks un Indra ir divu dažādu paaudžu cilvēki, kurus vieno rūpe par Salaspils kultūras dzīvi.

„Te mēs kopā, te mēs šķirti…”

1 mikelis… saka kultūras nama „Rīgava” kolektīvs par 24 direktora Ērika Miķelsona vadībā nostrādātajiem gadiem. 2016. gada 17. jūnijs ir direktora pēdējā darba diena. Tā ir Ērika paša izvēle, jo laiks atvilkt elpu.   

Kolhozam - agrofirmai „Salaspils” piederošais kultūras nams pirms 25 gadiem nonāca Salaspils pašvaldības īpašumā. Bijušais kolhoza arodbiedrības priekšsēdētājs kultūras nama sievišķīgajam kolektīvam likās visai piemērota kandidatūra un tika izteikts “bildinājums”. Ēriks kādu laiku padomāja, bet daudz „nelauzās”, jo kā arodbiedrības bosam ar kultūras namu bija visciešākā sadarbība, organizējot sarīkojumus lauksaimniekiem. Turklāt savulaik iepazītas kultūras dzīves aizkulises arī jauniešu deju kolektīva dalībnieka acīm. Deja Ēriku pavada visu mūžu. 1992. gadā rodas vidējās paaudzes deju kolektīvs „Ūsa”. Ēriks atkal ir  dejotāju rindās. Pēc zināma laika perioda, kad raitais solis kļūst prātīgāks, pienācis laiks dibināt senioru deju kolektīvu. Ar Ērika svētību top deju kolektīvs „Rīgava”, un Ēriks dejo atkal.

Ērika lielākā rūpe un interese ir mākslinieciskā pašdarbība. Ienākot kultūras namā, viņš turpina un attīsta tālāk ielikto stingro pamatu pašdarbības kolektīvu darbības veicināšanā. Direktors izprot pēctecības nozīmību, top jauni kolektīvi arī vismazākajiem. Šodien „Rīgavā” dzied un dejo mazulīši jau no trīs gadu vecuma. Kopskaitā amatierkolektīvu saime izaugusi turpat līdz 600 dalībniekiem. Ēriks vienmēr veicinājis aktīvu kolektīvu koncertdarbību ārpus novada un republikas. Kā gādīgs tēvs ar laba vēlējumiem allaž pavadījis tuvos un tālos ceļos. Vienmēr izjutis lepnumu par kolektīvu sasniegumiem skatēs un konkursos, par piedalīšanos Dziesmu un deju svētkos, bet savus nopelnus kautrīgi noklusējis aiz vārdiem: „Tas jau kolektīvu vadītāju veikums!”

„Rīgavas” kolektīvs Ērika Miķelsona vadībā ilgus gadus ir stabils un nemainīgs, tā vērtība ir savstarpēja uzticēšanās un paļāvība kopīgai lietai. Vairākus sasaukumus direktors ir arī Salaspils pašvaldības deputāts un apzinīgi veic savus pienākumus.

Ar savu sportisko pieredzi, kas gūta jaunībā, strādājot par sporta dzīves organizatoru Salaspilī, viņš entuziasma pilns dalījies, vadot sportiskas aktivitātes gan bērnu pašdarbības kolektīvu nometnēs, gan kādreiz organizējot kolektīvus saliedējošās Sporta dienas, gan pirms 20 gadiem uzsākot strītbola sacensību tradīciju Līvzemes ielā pie „Rīgavas”. Jau vairākus gadus organizē Galda spēļu pieccīņas sacensības, tajās iekļaujot sev tuvo kāršu spēli „Zolīte”.

Ēriks – vīrs, tēvs divām meitām un dēlam, vectētiņš pieciem mazbērniem, dzimtas tradīciju kopējs, rūpīgs dārzkopis, azartisks sporta līdzjutējs, otrajos Ziemassvētkos dzimis Mežāzis, mazliet arī romantiķis, jo viņa iedibinātajos Doles skolas salidojumos un citos saietos labā draugu kompānijā šad tad arī uzdungo sirdij tuvās dziesmas par Daugavu… Un ne velti, jo Miķelsonu dzimta ir to Doles salas iedzīvotāju vidū, kuru dzimtās mājas Rīgas HES celtniecības laikā palika zem ūdens. Goda lieta Ērikam bija piedalīties idejas izstrādē par appludināto māju piemiņas zīmes izveidošanu.

Ērikam patīk skaitļi un cipari,tikai nekad viņš nebija iedomājies nosvērt kultūru kilogramos. Mēs šogad to izdarījām pirms novada svētkiem, un svētku gājienā vērīgākie skatītāji varēja pamanīt, ka gadus pārvēršot kilogramos, „ Rīgavā” kopā sastrādāti 48,7 kg kultūras. Gandrīz puse no tiem - Ērika Miķelsona gadi.

Lai Tev šo smagumu izdodas vienmēr atcerēties ar vieglumu un prieku!

                                                                                                               Tavs „Rīgavas’’ kolektīvs

Iepazīstieties- Indra Trofimoviča!

3 indra_mikelis_indraIndras pašreizējā pieredze tiešā veidā saistīta ar darbu Salaspils pašvaldībā kultūras jomā – jau 8 gadus viņa strādā administrācijas Izglītības un kultūras daļā kā kultūras metodiķe. Indras kompetencē bija četru kultūras iestāžu (abi kultūras nami, bibliotēka un muzejs) koordinācija, pārraudzība un metodiskā palīdzība, kā arī iestāžu dalības koordinēšana starpnovadu, reģionālajos un valsts mēroga pasākumos.

Līdz šim lielākie un nozīmīgākie organizētie pasākumi ir Salaspils novada svētki (no 2008. līdz 2016.gadam), II Pasaules kara upuru piemiņas brīdis Salaspils memoriālā ar valsts augstāko amatpersonu dalību (2015., 2016.), Pasaules koru olimpiādes koncerts Salaspilī (2014.), Mobilitātes nedēļa (2008.-2014.), Vidzemes vēsturiskā novada mūsdienu deju radošais konkurss, Olimpiskā diena (2012. un 2011.) un citi. Tai skaitā arī individuālās aktivitātes ārpus Salaspils novada - Ķengaraga iedzīvotāju forums 2014. gadā.

Indras pasākumu koordinēšanas un organizēšanas kvalitāti novērtējusi gan Salaspils novada domes vadība, gan valsts mēroga pasākumu organizatori (KM, IZM, VISC u.c). Viņai piešķirts Atzinības raksts par Salaspils vārda popularizēšanu un sportiskajiem panākumiem 2015., 2014., 2010. gados; Izglītības ministrijas un Valsts izglītības satura centra Pateicība par ieguldīto darbu kā Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koordinatorei 2015. gadā un 2010. gadā; 2015. gadā kā Eiropas Mobilitātes nedēļas (EMN) koordinatore saņēmusi VARAM uzaicinājums uz Eiropas Komisijas organizēto EMN gada balvas ceremoniju Briselē. Indrai ir Humanitāro zinātņu bakalaura un maģistra grāds mākslā, profesionālais maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā, bet pašlaik tiek apgūta profesionālā maģistra studiju programma “Sabiedriskās attiecības”.

“Kardinālas izmaiņas kultūras nama darbībā uzreiz netiek plānotas. Šeit ir spēcīgi attīstīta amatiermākslas jeb pašdarbnieku kustība, kura noteikti tiks turpināta un atbalstīta. Arī pasākumu organizēšana notiek labā līmenī. Iestādes uzdevums ir būt kultūrizglītojošai, daudzfunkcionālai un iedzīvotāju gaidas attaisnojošai. Tādu darbu arī plānoju nodrošināt. Noteikti domāšu par iestādes marketingu, tēlu un informācijas apriti. Kopā ar iestādes darbiniekiem izstrādāsim kultūras nama attīstības stratēģiju un bez tradicionālā kultūras nama piedāvājuma ieviesīsim jaunus pakalpojumus iedzīvotājiem, ar kuru palīdzību tiks palielināti arī iestādes ienākumi (piemēram, rekvizītu/tērpu noma, maksas pasākumu organizēšana, programmas īpašiem gadījumiem - kāzām, jubilejām, bērnu pasākumiem, tūristiem un tamlīdzīgi,” stāsta I. Trofimoviča.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis