Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Notiks konkurss „Salaspils sakoptākais īpašums 2013”

Konkurss „Sakoptākais īpašums” mūsu novadā aizvadītajos gados jau ir izveidojies par stabilu tradīciju ar saviem „kronētajiem un nekronētajiem” favorītiem, interesantām idejām. Ir redzams, ka, konkursa iedvesmoti, iedzīvotāji tiecas padarīt skaistāku pilsētvides un lauku ainavu Salaspils novadā.

Veselīgas kaimiņu sacensības rezultātā pieaug ainavas veidošanas prasmes un patīkami mainās teritoriju apsaimniekošanas kvalitāte, uzlabojas būvju arhitektūra un uzturēšana privātajos un sabiedriskajos objektos.

Apzinot Salaspils novada sakoptākos īpašumus, iedzīvotāji un uzņēmēji tiek iesaistīti kopīgā darbā - novada vizuālā tēla un atpazīstamības veidošanā.

Vērtēšanas objekti tiks dalīti šādās grupās: ģimenes mājas pilsētas un ciemu teritorijā; viensētas pagasta teritorijā; daudzdzīvokļu mājas; sabiedriskie objekti (tirdzniecības un pakalpojumu objekti, baznīcas, zinātniskās iestādes u.c.); komercsabiedrību īpašumi (biroju ēkas un tām piekrītošās teritorijas, ražošanas teritorijas); pašvaldības iestādes.

Novada sakoptāko īpašumu apzināšanu un apsekošanu komisija veiks laikā no 1. augusta līdz 20.augustam.

Apsekojamo objektu īpašnieki par apmeklējuma laiku netiks informēti, izņemot gadījumus, kad īpašumi atrodas slēgtā teritorijā.

Īpaša vērība tiks pievērsta vizuālajai informācijai par īpašumu, kopskatam no piebraucamā ceļa, karoga vietai, žogam, vārtiem un pastkastītes novietojumam, piebraucamā ceļa, ielas malas un pieguļošās teritorijas sakoptībai, ēkas un  žoga uzturēšanas kvalitātei, mazajām arhitektūras formām, savdabīgiem, īpašnieka individualitāti akcentējošiem elementiem, teritorijas funkcionālajam plānojumam, ceļu un laukumu izbūvei, dekoratīvo stādījumu un zālienu kompozīcijai un kopšanas kvalitātei, ūdenssaimniecības, kanalizācijas un atkritumu saimniecības organizācijai īpašumā.

Komisijas darbu vadīs Botāniskā dārza direktors un domes deputāts Andrejs Svilāns, komisijā strādās Komunālā dienesta vadītāja pienākumu izpildītājs Ojārs Kramiņš, vides inženiere Rudīte Ķikuste, sabiedrisko attiecību speciāliste Lolita Trukšāne, vides arhitekte Daiga Veinberga.

Komisijas darbā piedalīsies arī deputāti Olga Pāvulīte, Raivis Anspaks un Jānis Nebars.

andrejsKonkursa komisijas priekšsēdētājs, Botāniskā dārza direktors un Salaspils novada domes deputāts Andrejs Svilāns, raksturojot pasākuma nozīmīgumu, saka: „Īpašuma sakoptība ir nozīmīga ikvienas iestādes, ēkas un dārza vizītkarte, kas jau iztālēm liecina ne tikai par saimnieka gaumi un rocību, bet arī par līdzatbildības apzināšanos, ka lielie un mazie, valsts un privātie, sakoptie un nesakoptie īpašumi kopā veido kaut ko vienu lielu un mums visiem nozīmīgu - pilsētas un novada vizuālo tēlu. Mēs dzīvojam novadā, kur ik dienas neapstājoties cauri izbrauc tūkstošiem cilvēku. Daudziem no viņiem šīs dažas minūtes un tajās redzētais ir vienīgā liecība par Salaspili un no šiem mirkļu iespaidiem radītais stāsts par mūsu novadu jau aiziet pasaulē kopā ar šo cilvēku.

Taču runa nav tikai par tēliem, vizītkartēm un viesiem, jo sakopta vide vispirmām kārtām ir nepieciešama mums pašiem. Tāpat kā veselā miesā mājojot vesels gars, sakoptā vidē „sakoptāki” kļūst arī paši cilvēki. Tāpēc paldies visiem, kam šī rūpe nav sveša. Bet lai šis paldies nebūtu tāds vispārējs un abstrakts, aicinām salaspiliešus nekautrēties pieteikties pašiem un pieteikt savu vai kaimiņa īpašumu sakoptāko īpašumu konkursam, jo pieredze rāda, ka tie čaklākie nereti ir arī tie kautrīgākie. Tādēļ pārsteiguma balvas saņems arī tie (draugi, kaimiņi, garāmgājēji), kuri būs pieteikuši konkursam godalgas izpelnījušos īpašumus.

Kautrība, protams, ir laba lieta, taču ikviens no mums, vērtēšanas komisiju ieskaitot, labi zina, ka dārzs nav sauso ziedu kompozīcija un tādēļ nekad nebūs perfekti gatavs. Ikvienā dārzā zāle aug ātrāk nekā gribētos, lapas kokiem birst nevis pa taisno komposta kaudzē bet kur pagadās, kurmji rok, suņi no saules glābjas puķu dobēs izraktās bedrēs, kaimiņu govi un kazu labāk nepieminēt …

Par spīti šai „kaitēkļu” ordai sakoptāko īpašumu konkurss ir sācies un konkursa komisija gaida Jūsu pieteikumus, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. ."

 

Ar pilnu nolikuma tekstu var iepazīties šeit.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis