Lāčplēša dienā salaspilieši godina par Tēvzemi kritušos

DSC03027

Katru gadu Lāčplēša dienā visā Latvijā tiek iedegtas neskaitāmas sveces, pieminot Latvijas valsts armijas uzvaru pār Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku 1919. gada 11. novembrī. Pieminot šo notikumu, Lāčplēša dienā tiek godināti Latvijas brīvības cīnītāji.

DSC03019

Lāčplēša dienu nu jau vairākus gadus Salaspilī atzīmē, dodoties lāpu gājienā pa novada ielām. Arī šogad kopā ar zemessargiem un jaunsargiem liels pulks salaspiliešu, lāpu gaismām mirdzot, devās gājienā no sporta nama uz luterāņu baznīcu, kur visus klātesošos uzrunāja domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars un Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas Salaspils draudzes mācītājs Krišjānis Bulle.

Kari nav saudzējuši salaspiliešu dzimtas, tāpēc, lai pieminētu novadniekus, kas nolikuši galvu par savu Tēvzemi, Salaspils luterāņu baznīcā 1940. gadā tika novietota piemiņas plāksne ar Latvijas Brīvības cīņās un pasaules karā kritušo un bezvēsts pazudušo salaspiliešu vārdiem. Šo plāksni pēc II Pasaules kara no bojāejas paglāba un saglabāja Vērmaņu ģimene, un līdz šim tā glabājās Daugavas muzejā.

DSC03137

Nu piemiņas plāksne atgriezīsies un ir arī apskatāma baznīcā, bet atmiņās par Salaspils skolotāju Vērmani Lāčplēša dienas vakarā dalījās viņa kādreizējais kolēģis Vitolds Rečs. Savukārt Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa uzstājās ar dzejas un dziesmu kompozīcijām.

Dievs svētī Latviju! 

Zemessargi, jaunsargi, skolēni, mani novadnieki, Latvijas karavīri!

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis