Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Cena par kūlas dedzināšanu var izrādīties augstāka par soda naudu!

kuula26.februārī pirmais kūlas ugunsgrēks tika dzēsts jau arī Salaspils novada teritorijā. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir dzēsis vairākus kūlas ugunsgrēkus, vienā no tiem kopā ar kūlu nodedzināti arī divi šķūnīši.

Šāda informācija nevienu vairs nepārsteidz – jau pierasts ik pavasari dzirdēt par postu, ko nodara kūlas dedzināšana, diemžēl daļa cilvēku šo postu sāk apzināt tikai gadījumos, kad apdraudējums rodas pašu īpašumam, veselībai vai dzīvībai. Dedzināšana nodara arī būtisku kaitējumu dabai - tiek iznīcināti augi, kukaiņi un mazie dzīvnieki. Sevišķi augsta ir kūlas ugunsgrēku bīstamība pilsētā - šeit ir daudz blīvāka apbūve un vairāk cilvēku, tādēļ

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) un pašvaldība atgādina, ka kūlas dedzināšana ir AIZLIEGTA.

Par to, lai pavasarī neveidotos kūla, jārūpējas jau rudenī – zāles garums pilsētas teritorijā nedrīkst pārsniegt 15 cm, lauku teritorijās 20 cm. Atbilstoši VUGD ieteikumiem zāles platības lauku teritorijās būtu vēlams pļaut ne retāk kā divas reizes pļaušanas sezonā. Par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, sodu var uzlikt gan juridiskām, gan fiziskām personām.

Ministru kabineta noteikumu Nr.82 "Ugunsdrošības noteikumi" 21.pantā teikts, ka zemes īpašnieks (valdītājs) veic nepieciešamos pasākumus, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šās prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām - no 280 līdz 1400 eiro.

Savukārt, Administratīvo pārkāpumu kodeksa 179.pantā "Ugunsdrošības prasību pārkāpšana" noteikts, ka par kūlas dedzināšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 euro.

Pašvaldība aicina arī vecākus un skolotājus izglītot bērnus par kūlas dedzināšanas iespējamajām sekām, pievēršot pastiprinātu uzmanību jautājumiem par ugunsdrošību.

Saskaņā ar LAPK 210.pantu pašvaldību administratīvās komisijas ir tiesīgas izskatīt kodeksa 51.panta 2.daļā un 179.panta 4.daļā paredzēto administratīvo pārkāpumu lietas.

Pašvaldība aicina arī vecākus un skolotājus izglītot bērnus par kūlas dedzināšanas iespējamajām sekām, pievēršot pastiprinātu uzmanību jautājumiem par ugunsdrošību.

Par kūlas dedzināšanu var nākties maksāt vairāk, nekā naudas sodu!

 

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis