Kociņam arī sāp!

Bieži daudzinām, ka Salaspils kļūst arvien sakoptāka un apstādījumiem bagātāka, un tie nav tukši lozungi. To var apliecināt ikviens salaspilietis un arī mūsu novada viesi. Lai mēs dzīvotu skaistā vidē, ir atbildīgi ne tikai pašvaldības darbinieki, kuri plāno, stāda un apkopj mūsu zaļo rotu. Par to esam atbildīgi mēs visi kopā.

Nesen ļaundari nolauza tikko iestādītos Japānas ķiršus jaunajā skvērā pie pārbrauktuves, un šis gadījums izsauca pamatotu sabiedrības sašutumu. Pašvaldībai nodarītie materiālie zaudējumi bija mērāmi 1611 eiro apmērā. Šobrīd stādījums ir atjaunots, ieguldot vēlreiz aptuveni tādu pašu summu no mūsu "kopējās kabatas".

Jau gadu desmitus pie kultūras nama "Rīgava" aug daudzu apbrīnota ainaviska kalnu priede. Tā ir pārdzīvojusi dažādas sabiedriskās iekārtas un varas maiņas, kopta un veidota. Šī priede noteikti nav rotaļu iekārta, un ir skaidri saprotams, ka atrodas apstādījumu zonā, tomēr ir gadījumi, kad bērni to izmanto tieši šādiem nolūkiem. Un sliktākais, ka vecāki, kuri, iespējams, vēl nesen nosodīja ķiršu lauzējus, pilnīgi mierīgi to pieļauj.

DSC09434

Šobrīd priedei ir nolauzts jau viens zars, kas audzis apmēram 40 gadus, un tagad tas ies bojā.

Salaspils novada domes 2001.gada 25.jūlija saistošajos noteikumos Nr.8 "Salaspils novada pašvaldības teritorijas labiekārtošanas, apstādījumu uzturēšanas un aizsardzības noteikumi" ir paredzēta administratīvā atbildība par apstādījumu bojāšanu. Šo noteikumu 4.1.apakšpunkts nosaka, ka par apstādījumu iznīcināšanu vai bojāšanu uzliek naudas sodu fiziskajām personām līdz trīssimt piecdesmit eiro, bet juridiskajām personām līdz tūkstoš četrsimt eiro. Te arī vietā atgādināt, ka mūsu pilsētā un arī šajā vietā notiek videonovērošana.

Ja nu kāds vēlas atļaut savai atvasei it visu, lieloties, ka iestādīšot tādu pašu koku vietā, tad jārēķinās, ka ģimenes budžetā šāda visvarenība iecirstu 5-6 tūkstošus eiro lielu robu – tā koku novērtēja pazīstamais dendrologs un botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns.

Bērni, protams, vēlas pasauli izzināt visādos veidos, bet tāpēc viņiem līdzās esam mēs, pieaugušie, lai iemācītu, ko drīkst un ko – nē. Un runa jau nav par naudu. Runa ir par citu cilvēku darba cienīšanu, par skaistumu ap mums. Galu galā – "kociņam taču arī sāp!"

DSC09433

DSC09436

pd2018 v1

skriesim2018ban

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis