Jauna terapijas metode uzlabos jūsu dzīves kvalitāti

fms10112017

Pie mums pavisam nesen kļuvusi pieejama jauna terapijas metode – funkcionālā magnētiskā stimulācija (FMS), kas sniedz labu efektu dažādu veselības problēmu gadījumos. Tā šobrīd ir pieejama tikai trīs vietās Latvijā, arī Salaspils veselības centrā.

Jaunā ārstēšanas metode ir atceļojusi no Amerikas. Šīs terapijas laikā ar spēcīga magnētiskā lauka palīdzību tiek stimulētas muskuļu kontrakcijas, kas ārstē mazā iegurņa, kaulu locītavu sistēmas, muskulatūras un mugurkaula slimības, tātad palīdz būtiski uzlabot pacientu dzīves kvalitāti.

Magnētiskā lauka terapijai ir labvēlīgs efekts uz dažādām orgānu sistēmām. Pasaulē to plaši izmanto akūtu un hronisku balsta sistēmas problēmu ārstēšanā, piemēram, audu atjaunošanā pēc muskuļu vai cīpslu savainojumiem, sāpju mazināšanā, muskuļu un nervu atrofijas mazināšanai un profilaksei, muskuļu spazmu gadījumā, situācijās, kad locītavās izveidojušies kalcināti, ja ir reimatiskais artrīts, podagra, deģeneratīvs artrīts un nervu saknīšu bojājumi. Metodi izmanto rehabilitācijā pēc dažādām sporta traumām – sastiepumiem, lūzumiem, kā arī pēcoperācijas periodā, lai nodrošinātu ātrāku audu atjaunošanos, tā paātrina lūzumu un atvērtu brūču dzīšanu. Viena no lielām šīs terapijas priekšrocībām ir muskuļu stimulācijas iespēja bez tieša kontakta ar ādu.

Metodi pielieto arī seksuālās veselības uzlabošanai un vēl daudzos citos gadījumos, tostarp visai izplatītās urīna nesaturēšanas ārstēšanā. Urīna nesaturēšana ir bieža parādība sievietēm pēc dzemdībām un pēc menopauzes vecumā. Tā ir ļoti sensitīva tēma, un tikai retā sieviete atzīstas pat savam ārstam, ka viņai ir urīna nesaturēšana. Iegurņa muskuļu treniņš ir pati svarīgākā konservatīvā terapija visu veidu urīna nesaturēšanas ārstēšanā. Un tagad šīs problēmas risināšanā talkā nāk arī šo muskuļu stimulācija ar magnētiskā lauka palīdzību.

Pozitīvākais, ka funkcionālās magnētiskās stimulācijas (FMS) procedūra neliek pacientam izģērbties, ķermenis un pacienta intīmā zona tiešā veidā netiek aizskarta atšķirībā no daudzām citām procedūrām, ko pielieto urīna nesaturēšanas ārstēšanā. Pacients apsēžas krēslā, kura sēžamajā daļā iemontēta magnētierīce, kas pievada augstas intensitātes impulsu magnētisko lauku, kas savukārt veic iegurņa lejasdaļas muskulatūras kontrakcijas. FMS metodi iesaka dažāda smaguma pakāpes urīna un arī fēču nesaturēšanas problēmai gan pēc iegurņa lejasdaļas operācijām, gan tad, ja ir dzemdes vai urīnpūšļa noslīdējums. Tā var palīdzēt arī erekcijas disfunkcija gadījumos un sāpju mazināšanai muguras lejasdaļā.

Jāatceras, ka ir arī dažas kontrindikācijas, kad procedūru labāk neveikt. Viens no iemesliem, kas neļauj izmantot magnētisko lauku, ir sirds elektrostimulatori. Nav ieteicams veikt procedūru arī tad, ja organismā ir akūta infekcija (gripa, paaugstināta ķermeņa temperatūra) vai ir onkoloģisks process. Nav ieteicams pacientiem, kuriem ir medikamentu dozētās ievadīšanas sistēmas un grūtniecēm. Pacientiem, kam ir metāla implanti, pastāv risks, ka šie implanti sakarsīs, tomēr ir pacienti ar implantiem, kuriem procedūru iespējams veikt, – jāatceras, ka katrs gadījums ir atšķirīgs, un tikai speciālists var lemt par terapijas iespējām pacientiem ar implantiem.

Par šīs terapijas izmantošanas iespējām pacienti vairāk var uzzināt pie sava ģimenes ārsta, rehabilitologa, ginekologa, urologa. Paredzams, ka procedūras varēs apmeklēt jau no 21. novembra. 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis