Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Jau 3 gadus salaspiliešiem ir savs Tūrisma informācijas centrs

4 TIC20180301Viens no pērn spilgtākajiem TIC organizētajiem pasākumiem bija velobrauciens apkārt Doles salai, kurā piedalījās gan lieli, gan mazi salaspilieši

“Rati ir gatavi jau ziemā”- šādi vēstīja virsraksts “Salaspils Vēstīs” pirms trim gadiem, kad novadniekiem un viesiem durvis vēra ilgi gaidītais Tūrisma un informācijas centrs, mājvietu rodot pie botāniskā dārza ieejas. 2015. gada 19. februārī, klātesot Salaspils un kaimiņu pašvaldību vadītājiem un tūrisma speciālistiem, tika atvērta jauna tūrisma lapaspuse.

“Trīs gadi nav daudz, bet tie ir bijuši trīs ražīgi un raibi darba gadi: esam uzņēmuši viesus no tuvām un tālām vietām, organizējuši daudzus aktīvās atpūtas pasākumus, kā arī piedalījušies aktivitātēs, kas attīsta tūrismu Salaspilī. Ar aizrautību un degsmi skatāmies nākotnē, kur redzam, ka Salaspils būs iecienīts tūristu galamērķis rīdziniekiem un viesiem no visas Latvijas, un ne tikai,” saka tūrisma speciāliste Baiba Zača, kura ik dienas sniedz konsultācijas centra apmeklētājiem.

Šo gadu laikā vidēji dienā tiek apkalpots 21 cilvēks. Protams, krietni vairāk ir vasaras sezonā un brīvdienās, kad varam vērot ļaužu pieplūdumu mūsu novadā. Aptuveni katrs desmitais klients ir ārzemnieks, kas norāda, ka mūsu tūrisma piedāvājums šķiet interesants ne tikai Latvijas iedzīvotājiem. Populārākie objekti, protams, ir mūsu “trīs vaļi” – botāniskais dārzs, memoriāls un Daugavas muzejs.

Redzot cilvēku interesi par Salaspils tūrisma iespējam, 2016. gadā tika izveidota mājaslapa visit.salaspils.lv, kurā informāciju ir meklējuši vairāk nekā 30 tūkstoši apmeklētāju, turklāt arī no tādām valstīm kā Lielbritānija, Krievija, Somija, ASV un citām. Tāpat aktualitātēm var sekot līdzi centra Facebook kontā.

Gadu gaitā TIC ir prezentējis mūsu novadu tūrisma izstādēs gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Populārākā no tām ir “Balttour”, kurā jau 3 gadus kopā ar Daugavas lejteces kolēģiem veido kopēju stendu, kurš allaž izpelnās lielu apmeklētāju interesi. Tāpat aktīvajā tūrisma sezonā cilvēki tiek aicināti izbaudīt velobraucienus ar uzdevumiem, laivu braucienus, orientēšanās pasākumus un citas aktivitātes. Par nākotnes plāniem runājot, TIC speciālistes atklāj, ka aktīvo sezonu uzsāks ar velobraucienu aprīlī, kam sekos pārgājiens pa Doles salu jūnijā, augustā- laivu brauciens, dižkoka sakopšanas talka un citi pasākumi. Īpaši jāuzsver Daugavas lejteces velo-foto orientēšanas sacensību seriāls, kura laikā dalībniekam būs iespēja aktīvā un atraktīvā veidā iepazīt novadu tūrisma piedāvājumu. Dalībnieki var piedalīties ikvienā sev tīkamā posmā pēc izvēles, sacensības atklās Ķekavā.

Pa šiem gadiem ir izveidoti Riverway informācijas stendi, informatīvie stendi pie TIC, piemiņas vietu stendi, atjaunoti velomarķējumi un izdoti daudz tūrisma materiālu, kurus varat saņemt tūrisma informācijas centrā un izstādēs. Šogad ir plānots gan papildināt bukletu klāstu, gan arī uzstādīt jaunus informatīvos stendus, attīrīt AKO piemiņas zīmi, uzstādīt ceļa zīmi “Doles salas dabas parks” un, protams, apkalpot klientus gan klātienē, gan pa telefonu, cerot, ka šogad interesentu skaits palielināsies vēl vairāk.

“Pie katra gadu sliekšņa ir svarīgi atcerēties, kur sākām, lai novērtētu, ko esam sasnieguši. Mūsu lielākā vērtība un veiksmes atslēga ir darbinieki, tūrisma resurss un, protams, apmeklētāji. Liela motivācija ir pozitīvs novērtējums no pasākumu dalībniekiem,” atzīst tūrisma speciāliste Ieva Tumana, kura pirms trīs gadiem ieguldīja lielas pūles un darbu, lai salaspiliešiem būtu savs Tūrisma informācijas centrs. Tagad reti kurš vairs atminas, kā te izskatījās, pirms tika atklāts Salaspils TIC.

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis