Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Dziesmu un deju svētkos mūsējo bija gandrīz trīs simti!

svetki

Ja pavisam precīzi, tad pavisam kopā 274 Salaspils novada dziedātāji, dejotāji, pūtēji un koklētāji ar savu sniegumu kuplināja aizvadītos Dziesmu un Deju svētkus, no tiem pārvedot mājās gandarījumu un emocionālo lādiņu, kas dos iedvesmu ar jaunu sparu gatavoties jau nākamajam unikālajam mūsu kultūras mantojuma notikumam.

Ar skaistiem, emocionāli bagātiem koncertiem, uzvedumiem un grandioziem noslēguma pasākumiem ir izskanējuši XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, kuri pulcēja kopā 40 600 dalībniekus ne tikai no visām Latvijas malu malām, bet arī no ārzemēm. Dziesmu un Deju svētku laikā bija iespēja apmeklēt 62 pasākumus un vērot svētku gājienu, kurā, ovāciju pavadīti, devās paši svētku dalībnieki un rīkotāji.

Arī Salaspils pašdarbnieku kolektīvi piedzīvoja ļoti karstu un saspringtu, tomēr jāteic arī, ka skaistu un emocijām bagātu svētku nedēļu. Deju svētku lielkoncertā „Tēvu laipas” līdzās 603 kolektīviem mūsējie bija četri - „Austriņš” un „Ūsiņš” (vadītājs Mārtiņš Pēdājs), „Rīgava” (vadītāja Dace Čible), „Ūsa” (vadītāja Brigita Čikste). Dejotājiem svētku nedēļa bija ļoti piesātināta, jo ik dienas bija mēģinājumi, kuros sagatavoto bija jādemonstrē koncertos.

Šā gada svētku atslēgas vārdi bija „Līgo-Lai top”. Vārds „Līgo” latviešu tautas apziņā ir pārtapšanas, garīgas un fiziskas attīrīšanās, auglības un, pats galvenais - gaismas pavadīšanas un sagaidīšanas rituāls. Tas Mežaparkā izskanēja varenā kopkorī, kurā piedalījās 240 jauktie, 79 sieviešu, 28 vīru, 42 senioru un 26 diasporas kori, kuri kopā veidoja vairāk nekā 15 400 cilvēku lielu dziedātāju sastāvu. To vidū bija arī mūsu „Lōja” (diriģents Ģirts Gailītis) un „Elpa” (diriģents Juris Priedeslaipa). Kori piedzīvoja trīs dienu intensīvus mēģinājumus, lai sagatavotos grandiozajam noslēguma pasākumam.

Noslēguma koncertā piedalījās arī aptuveni 1200 pūtēju orķestru mūziķu, arī Salaspils pūtēju orķestris Laimoņa Paukštes vadībā. Orķestris muzicēja ne vien Mežaparka estrādē, bet arī pūtēju orķestru dižkoncertā Doma laukumā un koncertā Biedrības namā.

Ineses Putniņas vadītie koklētāju ansambļi savus klausītājus priecēja koncertos Ķīpsalā un Biedrības namā, kā arī kopā ar pārējiem salaspiliešiem devās svinīgajā gājienā, bet mazākumtautību dienas pasākumos Vērmanes dārzā piedalījās krievu dziesmu ansamblis „Otrada” (vadītāja Tamāra Lozovska) un deju ansamblis „Karuselis” (vadītāja Tamāra Eiferova).

Dziesmu svētku koordinatore Salaspilī Indra Trofimoviča atzīst, ka ir patiesi lepna par mūsu svētku dalībniekiem: „Par mūsu novada kolektīvu profesionalitāti es neesmu šaubījusies ne mirkli, jo tā tika pārbaudīta arī ar dalību valsts skatēs, gatavojoties Dziesmu un Deju svētkiem. Galvenais lepnums man kā koordinatorei bija par to, ka mūsu novada kolektīvu dalībnieki ir ļoti organizēti un kārtīgi, jo nevienā no koordinatoru sanāksmēm vai tikšanās reizēm ar svētkos iesaistītajām personām (skolu vadība, ēdinātāji, policija, mediķi u.c.) neesmu saņēmusi nevienu sliktu vārdu vai kritisku piezīmi par mūsu novadu. Tas no sirds priecē un pierāda katra salaspilieša nopietno attieksmi pret dalību Dziesmu un Deju svētkos.”

Par to, kā pagāja svētku nedēļa, kultūras nama „Rīgava” direktors un deju kolektīva „Rīgava” dalībnieks Ēriks Miķelsons nedomājot saka: „Brīnišķīgi!” No mūsu novada pašvaldības puses viss esot bijis noorganizēts vislabākajā līmenī. Salaspils dejotāji dzīvojuši visi kopā vienā skolā. „Ēdināšana - laba, ēdienreizēs galdi - jau uzklāti, autobusu šoferi – punktuāli, zinoši un profesionāli. Viss bija perfekti,” atzinīgi vērtē Ē.Miķelsons. Ar viņu vienisprātis ir arī „Enerģētiķa direktore Ināra Caunīte: „Viss bija kārtībā. Man kā iestādes direktorei bija nepieciešamība kontaktēties tikai ar svētku koordinatori Salaspils novadā Indru Trofimoviču, un jāsaka, ka uz viņu varēju pilnībā paļauties, jo Indra visu bija noorganizējusi vislabākajā veidā un savlaicīgi.”

Nākamie Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki notiks 2018. gadā, kad Latvijai svinēsim 100 gadu jubileju. Tiksimies tajos!

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis