Gatavojoties “Puķu draugu svētkiem”, sumināti sakoptāko īpašumu laureāti

sakoptie

11. oktobrī jaunajā 1. vidusskolas korpusā pulcējās Salaspils novada dārzu un ainavu dizaina konkursa laureāti, lai saņemtu pelnītu atzinību par saviem sakoptajiem dārziem un piemājas teritorijām. Šogad konkursa komisijas, kuras sastāvā strādāja Raivis Anspaks, Malda Caune, Andrejs Svilāns, Daiga Veinberga, Rudīte Ķikuste un Lolita Balcerbule, vērtējums bija īpaši rūpīgs, jo, kā zināms, nākamgad Salaspilī notiks “Puķu draugu svētki”, kuros tiek iekļauta arī skaistāko dārzu un citu ainaviskāko un sakoptāko vietu apskate. Pačukstēsim, ka daži no laureātiem jau ir piekrituši sava darba augļus parādīt tūkstošiem pasākuma apmeklētāju.

Jaunajā skolas korpusā viesus sagaidīja 1. vidusskolas direktore Vera Kalniņa. Tad visi kopā devās nelielā ekskursijā pa skolu, apskatot klašu telpas, ēdamzāli un baseinu, bet viesus ar dziesmām sveica kora “Sonāre” meiteņu kvartets.  

DSC00757

Svinīgo pasākumu atklāja komisijas priekšsēdētājs un domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Anspaks, uzsverot, ka neviena pilsēta un neviens novads nevar kļūt skaists tāpat vien. “Novadu skaistu dara tā iedzīvotāji. Šodien esam sanākuši kopā, lai godinātu tos, kuri skaistāku padaru mūsu Salaspili. Nākamais gads būs īpašs gan Salaspilij, gan valstij, jo svinēsim Latvijas simtgadi. Tāpat nākamgad pie mums notiks vēl viens brīnišķīgs pasākums- “Puķu draugu svētki”, kuros būtiska loma būs arī šīs dienas laureātiem. Mēs būsim priecīgi, ja šo svētku ietvaros jūs uzņemsiet daudzus jo daudzus viesus no Latvijas malu malām, lai parādītu savus skaistos dārzus,” teica R. Anspaks.

DSC02850

Pirmos godināja pagasta teritorijas viensētu saimniekus. Šajā kategorijā komisija nevarēja izšķirties, kurš no īpašumiem ir labākais, tamdēļ 1. vietas izcīnīja divas mājas- “Puķes” (attēlā) un “Saulesdārzi”. Savukārt grupā “Ģimenes mājas pilsētas un ciemu teritorijā” tika piešķirtas divas otrās vietas. Kā atklāja konkursa komisijas locekle Rudīte Ķikuste- izšķirties bija ļoti grūti- abas bija vienlīdz skaistas, bet tai pat laikā ļoti dažādas ar savu koncepciju. “Šajā konkursa komisijā esmu strādājusi vairākus gadus, un man ir prieks katru reizi mēs atklājam kaut ko jaunu. Sakoptāko īpašumu kļūst arvien vairāk. Vienīgi mums ir žēl, ka daudzos skaistos pagalmos un sētās mēs vienkārši netiekam iekšā, lai kārtīgi novērtētu,” atzina Rudīte Ķikuste.  

DSC07381

 “Katru gadu gaidām, lai arvien vairāk māju saņemtos un padarītu savu vidu sakoptāku. Jāatzīst, ka tikai retais rūpējas par piemājas kopšanu, tomēr ir arī tādi cilvēki, kuri daudzdzīvokļu namu pagalmus kopj ar tādu pašu centību kā savus dārzus,” apbalvojot daudzdzīvokļu māju pārstāvjus teica ainavu arhitekte komisijas locekle Daiga Veinberga. Šajā kategorijā 2. un 3. vietā ierindojās mājas Miera ielā 17 un Miera ielā 19, pie kurām var redzēt ziedošas hortenzijas, dažādu šķirņu egles, rūpīgi izveidotas dobes, vienmēr sakoptus bērnu laukumus. Šie nami Miera ielā jau izsenis var lepoties ar sakoptu teritoriju. Savukārt 1. vietu komisija piešķīra namam Vītolu ielā 4/2, pie kura ziedošās puķes un augļu kokus var manīt no liela attāluma.

Atgādinām daudzdzīvokļu māju laureātiem, ka šis apbalvojums sniedz jums lielas priekšrocības pagalmu labiekārtošanas projektā, kam pašvaldība ik gadus piešķir līdzfinansējumu. Varēsiet salabot gan piebraucamos ceļus, gan arī ierīkot ielas apgaismojumu un izveidot autostāvvietas vai veikt citus darbus, ko būsiet iecerējuši. Jūs to esat pelnījuši!

Sabiedriskos objektus, gluži tāpat kā daudzdzīvokļu māju pagalmus, pamana jebkurš garāmgājējs. Un pamana, ka nav nemaz tik daudz objektu, kuri var lepoties ar tiešām skaistu apkārtni. Šo kategoriju apbalvoja komisijas loceklis botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns, kurš īpaši pateicās tiem laureātiem, kurus apbalvošanas ceremonijā sastop ne pirmo reizi: “Tas nozīmē, ka jūs turat to latiņu pietiekami augstu. Ir bijuši arī bēdīgāki gadījumi, kad vienu gadu īpašums iegūst godalgoto vietu, bet nākamajā jau ir pilnīgi aizlaists. Paldies, ka jūs šo dārzu skaistumu esat saglabājuši.”

DSCN3674

"Salaspils Siltums"

Šeit uzvarētāja godā jau atkal tika celts viesu nams “Kārļi”. Arī “Salaspils Siltums” šajā konkursā tika godināts ne pirmo reizi. “Nevajag īpašus redzes uzlabošanas palīglīdzekļus, lai, braucot pa Miera ielu, pamanītu ārkārtīgi krāšņās hortenzijas un to, kas pēdējos gados ir noticis ar “Salaspils Siltumu”- no degradētas teritorijas tas ir pārvērties par tiesām skaistu dārzu,” atzina A. Svilāns.

Pasākumu ar savu klātbūtni pagodināja arī vieni no “Puķu draugu svētku” atbalstītājiem - izdevniecības “Saimnieks.lv” direktors Rihards Krastiņš un žurnāla “Dārzs un Drava” redaktore Ligita Timma. Sveicot konkursantus, viņa teica: “Saprotams, ka šiem svētkiem ir rūpīgi jāgatavojas un jāpieiet nopietni. Cilvēki saka, ka gatavošanās ir grūta, bet toties pēc tam tās pozitīvās emocijas, ko gūst, ir neatsveramas. Ir gadījumi, kad dārzu saimnieki pat iepriekšējā vakarā ar lukturīti steidz pabeigt pēdējos darbiņus. “Puķu draugu svētki” liek sarosīties arī pārējiem novadniekiem, jo nevienam taču negribas, lai iet garām ļaužu masas un redz  nesakoptus pagalmus.”

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis