Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Gaisa balonu piloti Salaspils pusē atzīmē cilvēka pirmo sekmīgo lidojumu

21. novembrī aprit 235 gadi, kopš gaisā pacēlās pirmais gaisa balons ar cilvēkiem.

Vispasaules gaisa kuģošanas jubilejas lidojumu Latvijā organizē biedrība “Sky Amazons”. Biedrības vadītāja un gaisa balona pilote Inga Ūle uzsver, ka ikviens gaisa balona pilots var būt pateicīgs mērķtiecīgajiem brāļiem, kas, lai arī savos izgudrojumos neiztika bez kļūmēm, tomēr pirmie gādāja par cilvēka mūžsenā sapņa – lidošanas - piepildījumu.

 “Mēs esam apbrīnojami pozitīva tauta. Nu kurš saprātīgs cilvēks grib lidot novembrī! Drēgns. Zilo debesu vietā pelēks priekškars. Mazliet mitra sniega no gaisa. Nu bet taču IR trakie, kas grib! Un es staroju šobrīd aiz prieka, jo mani lidotāji tik par pozitīvo vien. Cik tas esot skaisti lidot tādā dienā! Jo visi grib to ierasto - zaļš pavasaris, zilas debesis, dzeltenās pienenes. Bet lidot īstā novembrī...!” tā sociālajos tīklos raksta Inga Ūle.

“Atzīmējot gaisa kuģotājiem zīmīgo dienu, bija plānots, ka vairāki Latvijas gaisa balonu piloti trešdienas rītā Salaspils pusē celsies svētku lidojumā, lai pieminētu pasaulē pirmos sekmīgos gaisa kuģotājus un ar krāšņajiem baloniem debesīs priecētu ikvienu lidojuma liecinieku,” stāsta Inga Ūle. Tomēr šorīt vējš ieviesa savas korekcijas - lidojuma startu nācās pārcelt aptuveni 15 kilometrus uz ziemeļaustrumiem. Neraugoties uz to, pateicoties publikācijai par biedrības “Sky Amazons” rīkoto jubilejas lidojumu ziņu kanālos, Salaspils daudziem kaut uz brīdi asociējās ar krāsaino brīnumu debesīs. Un patiesībā tā jau arī notika – 21. novembra pelēkajā rītā debesis pie mūsu novada robežām rotāja četri koši gaisa baloni.

Ir tikai nedaudz jāpaceļas debesīs, lai redzētu, cik ļoti tuvu cits citam atrodamies. Vien nepilni trīs simti metru virs zemes, un tepat blakus esam mēs, salaspilieši, un mūsu kaimiņu novadi, un tepat, pie kājām, plūst un mūs vieno Mazā Jugla, Daugava, bet virs galvām – Latvijas debesis.

 

Par biedrību “Sky Amazons”

Biedrība popularizējot gaisa balonu kuģošanas kustību Latvijā, iepriekš organizējuši dažāda mēroga starptautiskus gaisa balonu festivālus, tai skaitā – Riga Vision 2013 un Love Cup 2016., kad Latvijā notika mēģinājums uzstādīt Pasaules Ginesa rekordu, vienlaikus gaisa balonā salaulājot 50 pārus.

Biedrības komanda regulāri sekmīgi piedalās dažādās Eiropas un Pasaules gaisa balonu pasākumos, tādējādi popularizējot Latvijas vārdu tālu aiz tās robežām.

Papildinformācija:
Biedrība “Sky Amazons”
Valdes priekšsēdētāja Inga Ūle
Tālrunis: 26453686
e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Salaspils

°C
Gaisa spiediens: hPa
Vēja stiprums: m/s
Vēja virziens:
tukšītis