Šī mājaslapa izmanto dažādas sīkdatnes. Dažas sīkdatnes ir funkcionāli nepieciešamas, bez kurām Jūs nevarēsiet lietot šo mājaslapu. Bet pārējās sīkdatnes tiks izmantotas tikai tad, ja Jūs tam piekrītat. Uzzināt vairāk

Laipni lūgti Salaspilī!

Būs izmaiņas pašvaldības nodrošinātajos skolēnu autobusu maršrutos

Lai nodrošinātu lietderīgu un efektīvu pašvaldības līdzekļu izlietošanu, informējam skolēnus un skolēnu vecākus, ka no 23. aprīļa būs izmaiņas Salaspils novada domes nodrošinātajos skolēnu autobusu maršrutos:

  • nekursēs skolēnu autobuss plkst. 13.40 no Salaspils 1.vidusskolas un plkst. 13.45 no Salaspils 2. vidusskolas maršrutā pa Salaspils novadu. Skolēniem ir iespēja izmantot pašvaldības nodrošinātos autobusus, kas atiet plkst. 15.30 no Salaspils 1.vidusskolas un 15.35 no Salaspils 2. vidusskolas, vai izmantot SIA “Galss Buss” regulāros reisus.
  • skolēnu pārvadājumos uz un no skolas netiks uzņemti skolēni Salaspils pilsētas teritorijā šādās pieturās:
  1. maršrutā D/s „Enerģētiķis”–skola–d/s „Enerģētiķis”: Smilgu/Budeskalnu ielas krustojums, Meldru iela 107, Meldru iela 78, Meldru iela 39, Budeskalnu iela 18, Mēbeļu veikals;
  2. maršrutā „Cekule”–skola–„Cekule”: Biologu/Krasta krustojums, Fiziķu/Krasta ielas krustojums, Dienvidu ielas galapunkts, Apakšstacija, Saules iela 30.

Šīs izmaiņas ir saistītas ar to, ka pašvaldības pienākums nodrošināt skolas autobusu ir gadījumos, ja uz skolu jāiet vairāk kā 3 km kājām, kas atbilst pasaules praksei, par ko liecina pētījums http://www.izm.gov.lv/lv/publikacijas-un-statistika/petijumi “Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā”, 2017. gads, 188. lpp. un 192. lpp.

Tika nolemts skolēnus pilsētas teritorijās, kur attālums līdz skolai ir neliels vai kur ir iespējams izmantot sabiedrisko transportu, skolēnus nepārvadāt. Tas pašvaldībai ļauj samazināt skolas autobusu reisa ilgumu, kas dažos reisos sasniedz stundu un vairāk.

Visā Latvijā tiek analizēts sabiedriskā transporta tīkls, optimizējot to un novēršot sabiedriskā transporta un skolēnu autobusu maršrutu dublēšanos.

Atgādinām, ka skolēniem ir iespēja Salaspils novada domes Izglītības daļā (204. kabinets) iegādāties pašvaldības dotētu mēnešbiļeti izmantošanai SIA “Galss Buss” autobusos. Ārpus pilsētas teritorijas dzīvojošiem skolēniem mēnešbiļete ir bez maksas, bet pilsētā dzīvojošiem skolēniem tā maksā 1.40 eiro mēnesī.

Jaunais autobusu saraksts